You are currently viewing Celje izgubilo po več kot štirih letih!

Celje izgubilo po več kot štirih letih!

V najmočnejšem ženskem državnem prvenstvu smo v 4. kolu doživeli nepričakovano spremembo na vrhu lestvice, ki jo je zakrivil presenetljiv poraz aktualnih državnih in pokalnih prvakinj iz Celja.

Na derbiju še edinih neporaženih moštev so Celjanke morale priznati premoč Ljubljančankam iz ekipe Ježice, ki so močno favorizirane tekmice celo pred praznimi tribunami domače dvorane porazile z rezultatom 78:67!

Varovanke Mojce Markovič so že na uvodu obračuna prevzele vajeti igre. Z agresivno obrambo in prodornim napadom so začele vršiti pritisk na nasprotnice, ki na to niso znale odgovoriti. Ravno nasprotno, v prvih 8 minutah so gostinje iz igre zadele le 4 od 12 metov in izgubile kar 6 žog, gostiteljice pa so v tem času zgrešile le 2 od 10 metov in na krilih 12 točk Ane Šarić in Eme Lapajne prvič povedle z dvomestno razliko (18:8).

Naslednje minute so pripadle izbrankam Damirja Grgića, ki so v preostalih 4 minutah naredile delni niz 10:0 (Lea Debeljak, Maruša Seničar in Zoja Štirn 3, Jite Sophia Gbemuotor 1) in izid pred koncem prve četrtine poravnale na 18:18.

V tistem trenutku se je zdelo, da bodo slednje prevzele pobudo in začele narekovati tempo igre, a se to tudi na naše veliko presenečenje ni zgodilo. Ljubljančanke so se v drugi četrtini namreč izkazale za dovolj močne, da so se vrnile v stari igralni ritem in se z novimi točkami Šarićeve znova začele oddaljevati, nakar so se spet prebudile Celjanke, z izdatno pomočjo Blaže Čeh in Seničarjeve petkrat prevzele vodstvo in tudi na tak način poskrbele, da prednost gostiteljic ob polčasu ni znašala več kot 4 točke (46:42).

V drugem polčasu se je tako vse začelo od začetka, a z eno ključno izjemo – do novega preobrata do konca tekme ni več prišlo. Ježičanke so v tretji četrtini še enkrat več zagospodarile na igrišču in z izredno timsko igro nasprotnicam v tej periodi dopustile doseči vsega 11 točk (21:11), težko prigaran naskok 14 točk pa je bil v zadnjih 10 minutah dovolj, da so Celju zadale prvi prvenstveni poraz po 1. oktobru leta 2016.

Prva strelka Ježice je na koncu postala Sara Meden, ki je bila z Emo Lapajne (12 točk, 6 skokov, 4 podaje in 3 pridobljene žoge) tudi najkoristnejša igralka Ježice (16 točk, 9 podaj in 7 skokov), pri Celju pa je ta naziv pripadel Maruši Seničar, ki je zbrala 15 točk, 6 skokov in pridobljenih žog ter 5 podaj.

Na ostalih treh odigranih tekmah so se zmage razveselili Ledita, Ilirija in Triglav. Domžalčanke so doma ugnale Konjice (70:68), Ljubljančanke so v gosteh razbile Grosuplje (38:59), Kranjčanke pa doma povsem deklasirale Maribor (87:53). Pri Lediti je blestela Urša Žibert (35 točk, 13 izsiljenih os. napak, 4 podaje, 3 skoki in 1 ukr. žoga), pri Iliriji sta prednjačili Tara Pulević (17 točk, 4 skoki ter 3 podaje in ukr. žoge) in Neža Vrečer (13 skokov, 6 ukr. žog in 4 točke), pri Triglavu pa sta se najbolj izkazali Manca Vrečer (15 točk, 12 skokov, 4 podaje, 2 ukr. žogi in 1 blokada) in Gala Kramžar (19 točk, 5 skokov, 3 ukr. žoge in 2 podaji).

Sorodni prispevki: Neporažene samo še Celjanke in Ljubljančanke