Brez uspeha samo še Maribor

V ženskem članskem državnem prvenstvu se je ta konec tedna zaključil tretji krog, ki je prinesel prvo zmago ljubljanske Ilirije. Vsaj en uspeh je tako zabeležilo že skupno sedem ekip, na svojega prvega pa čaka samo še zasedba ženskega košarkarskega društva Maribor.

Tretje kolo se je izkazalo za izredno neizenačenega, saj so se prav vse štiri tekme končale z 20 ali več točkami razlike, najvišjo zmago pa so vknjižile državne prvakinje iz Celja, ki so na Štajerskem gostujoče Grosuplje premagale za kar 41 točk (74:33). Pri vodilni ekipi prvenstva je najbolj izstopala Maruša Seničar, ki se je s 13 skoki in 10 točkami vpisala prvega dvojnega dvojčka v sezoni.

Prav tako 74 točk je v koš nasprotnic uspelo natresti tudi Iliriji, ki je na levi nogi ujela moštvo Konjic in ga predvsem po zaslugi izvrstnega napada v drugem polčasu (48:21) odpravila s 74:54. V drugi polovici tekme se je najbolj razigrala Sara Sambolić, ki je v tem obdobju dosegla kar 19 od svojih končnih 27 točk.

Visoko zmago je uspelo doseči tudi Ježici in Triglavu. Ljubljančanke so se znesle nad Mariborom, ki so ga v gosteh razbile s kar 84:44, Kranjčanke pa nad domžalsko Ledito, ki so jo doma porazile s 77:53. S 17 točkami je bila prva strelka Ježice Anja Dragar, pri Triglavu pa je največ točk (18) prispevala Srbkinja Marta Vulović.

Za najkoristnejšo igralko 3. kroga je bila izbrana Maruša Seničar, ki je 13 skokom in 10 točkam v 30 minutah igre pristavila še 6 pridobljenih žog, 4 izsiljene osebne napake in 1 blokado (indeks 30).