Podprvaki v zadnji sekundi ostali brez zmage

Ekipa Mesarija Prunk Sežana je sezono v drugi slovenski košarkarski ligi začela daleč od pričakovanj, saj se po svojih prvih treh tekmah lahko pohvali z zgolj eno zmago. Po Mariborčanih so jo Sežancem pošteno zagodli še Novogoričani, ki so poskrbeli za največje presenečenje 3. kroga.

Sežana letos res nima sreče s povratniki. V drugem krogu jo je v gosteh najprej presenetil Branik (79:69), sinoči pa jim je skalp vzela še Gorica, ki jo je po košu v zadnji sekundi ugnala kar sredi Krasa (85:86).

Primorski obračun je s trojko odločil nihče drug kot Jan Močnik, bivši organizator igre Sežane in vnovični član Gorice, ki je v letošnji sezoni s sijajnim povprečjem 20,3 točke, 5,7 podaj in 5 skokov njen prvi strelec in hkrati tudi najkoristnejši igralec.

33-letni veteran se je včeraj ustavil šele po 31 doseženih točkah, 8 skokih ter 7 podajah in izsiljenih osebnih napakah, s tem izkupičkom pa si zaenkrat ponosno lasti naziv najboljšega strelca kola, medtem ko je Aljaž Stopar na dobri poti, da še drugič v sezoni postane najkoristnejši igralec kola. Zaenkrat zaradi tega, ker se bo slednje končalo šele s prestavljeno tekmo med Ljubljano in Celjem.

V tretjem krogu je prijetno presenetila tudi Litija, ki je v Ljubljani s 94:85 porazila favorizirano Ilirijo. Izbranci trenerja Džema Ibišija so zmago v Hali Tivoli iskali vse od prve minute dalje, s hrabro igro pa jo naposled našli v zadnjih 120 sekundah, ko so s 7 zaporednimi točkami (Primož Kmetič 4, Dragan Pušić 2 in Nejc Pavliha 1) odbili še zadnji napad varovancev Saše Dončića. Domačini so na tekmi zadnjič vodili v 29. minuti (61:59).

V tem kolu so novo zmago vknjižili še Žoltasti Troti ter še edini neporaženi zasedbi, LTH Castings in Portorož. Novomeščani so drugo zmago dosegli v gosteh pri Postojni, ki so jo s fenomenalno četrto četrtino (8:21; Jaka Klobučar 10) odpravili s kar 91:52, vodilni Škofjeločani in Portorožani pa so tretjo zaporedno zmago vpisali v gosteh pri Medvodah (59:68) oziroma doma proti Braniku (83:71).