You are currently viewing Povratniki šokirali Sežance in Medvoščane

Povratniki šokirali Sežance in Medvoščane

V drugi slovenski košarkarski ligi je bilo po prvem razburljivo tudi v drugem krogu, v katerem prav tako ni manjkalo presenečenj. Za največ začudenih pogledov sta poskrbeli ekipi Branika in Gorice, ki sta na domačem terenu presenetili Mesarijo Prunk Sežano in Brinox Medvode.

Mariborčani so lani drugo najuspešnejšo zasedbo lige ugnali z 79:69, Novogoričani pa so prav tako večletno članico tekmovanja porazili z rezultatom 69:58. Tako prvi, kot tudi drugi ligaški povratniki so na igrišču zagospodarili že v prvi četrtini (29:13 in 20:15), potem pa do skalpa prišli po različnem scenariju.

Primorci so po izgubljenem prvem polčasu (31:33) med premorom znova zbistrili svoje misli in do zmage prišli s prevlado v obeh preostalih četrtinah (18:9 in 20:16), Štajerci pa so po dobljenem prvem polčasu (44:30) v tretji četrtini (16:20) zapravili dobršen del prednosti, v poslednjih desetih minutah (19:19) pa nato vendarle poskrbeli, da razlika ni padla pod 5 točk.

V ključnih trenutkih tekme je pri Gorici kot za stavo zadeval Žan Petejan, ki je v zadnjih 20 minutah igre na svoj strelski konto dodal kar 16 točk, pri Braniku pa so preobrat v največji meri preprečili Tim Tomažič (v četrti četrtini 6 točk in 2 podaji), Salih Nuhanović (3 skoki, 2 točki ter 1 blokada in ukr. žoga) in Bosanec Armin Hrstić (5 točk).

Gostitelji so bili v drugem kolu tudi sicer med uspešnejšimi, saj so prednost domačega igrišča izkoristili tudi igralci škofjeloškega LTH Castingsa in novomeških Žoltastih Trotov, ki so premagali Ljubljančane iz vrst Ljubljane (94:58) in Ilirije (78:64), edini dve zmagi v gosteh pa sta si uspeli priboriti moštvi Postojne in Portoroža, ki sta na tujem prelisičili Celje (47:57) in Litijo (76:87).

Tako kot v prvem (31 točk), je tudi v drugem krogu največ točk (38) vknjižil 23-letni krilni igralec Sežane Aljaž Stopar, ki je tokrat za povrh postal še najkoristnejši igralec kola. Ta dosežek mu je uspel z dodatnimi 8 skoki, 4 izsiljenimi osebnimi napakami in 1 pridobljeno žogo (indeks 35).