You are currently viewing Dobili derbi in skočili na sam vrh

Dobili derbi in skočili na sam vrh

Druga slovenska košarkarska liga letos sestoji iz treh povratnih klubov, sredi 4. kroga pa kar dva od njih zasedata mesto med najboljšo četverico. Najvišje, prav na samem vrhu, se po novi zmagi nahaja Nova Gorica, ki je zaenkrat najprijetnejše presenečenje sezone.

Košarkarsko društvo Nova Gorica mladi se je med drugoligaše vrnilo po dolgih osmih letih, pogled na ligaško lestvico pa nam jasno pove, da njegov povratek trenutno ne bi mogel izgledati bolje. Trener Jure Pušnar in njegovi varovanci so po štirih odigranih tekmah namreč vodilni v skupnem seštevku, prestižno prvo mesto pa so si prislužili s kar tremi zaporednimi zmagami.

Po uvodnem domačem porazu proti Škofji Loki (62:72) so po vrsti premagali Medvode (69:58), Sežano (85:86) in včeraj v pravem primorskem derbiju še Portorož, ki so ga v gosteh ugnali z 81:75.

Sorodni prispevki: Podprvaki v zadnji sekundi ostali brez zmage

Novogoričani so proti Portorožanom izgubili tako prvo, kot tudi drugo četrtino in ob polčasu zaostajali za 7 točk (47:40), med glavnim odmorom pa so si očitno naravnali roke, saj so v naslednjih 20 minutah dosegli bistveno več točk kot njihovi primorski rivali. V tretji četrtini so jih za prevzem vodstva dali 24, v četrti četrtini pa preobrat preprečili s 17 doseženimi točkami. Tehtnico so na svojo stran dokončno nagnili med 37. in 38. minuto, ko jim je uspel delni niz 6:0 (Marko Marcetič 6, Saša Mučič 1).

Že 37-letni Mučić je v drugem polčasu prispeval kar 16 od svojih končnih 20 točk in je s povprečjem 11,7 tretji strelec Nove Gorice, po 16 točk pa sta dodala še štiri leta starejši veteran Marcetič in 33-letni Jan Močnik, ki je s povprečno 19,3 točke, 6,8 podaje in 4 skoki najboljši strelec in najkoristnejši igralec ekipe.

Drugi povratnik, mariborski Branik, se po sinočnjem nastopu z manj kot 10 igralci in posledično visokem porazu proti ljubljanski Iliriji (49:98) oklepa 4. mesta (2-2), tretji povratnik Litija pa po neuspehu proti Postojni (83:87) zaseda 9. mesto (1-3).

Omenjena tekma je dvignila precej prahu, saj so Litijani še danes mnenja, da sta sodnika Rok Misson in Tomaž Mlakar med njo Draganu Pušiću neupravičeno dosodila dve nešportni napaki in ga pred odločilno četrto četrtino (13:27) izključila iz igre. Poglejte in presodite sami.

V soboto se je tekmovalo tudi v Medvodah, kjer so domačini po preslabi predstavi v prvi četrtini (18:28) izgubili z 62:79, preostali tekmi 4. kroga med novomeškimi Žoltastimi Troti in Ljubljano ter škofjeloškim LTH Castingsom in Celjem pa sta bili prestavljeni na 28. oktober oziroma na še neznan termin.