You are currently viewing Dončić rekordno, Dragić izenačen s Čančarjem

Dončić rekordno, Dragić izenačen s Čančarjem

Ta konec tedna bodo vsi trije slovenski košarkarji v ligi NBA preživeli na zahodni strani Združenih držav Amerike. Luka Dončić in Goran Dragić sta popotovanje po divjem zahodu začela v Dallasu in Oklahomi, Vlatko Čančar pa v domačem Denverju.

Ljubljančana sta se z Dallas Mavericksi in Miami Heatom že v petek pomerila s Portland Trail Blazersi in Oklahoma City Thunderjem ter slavila zmago s 120:112 oziroma s 115:108, Koprčan pa bo jutri z Denver Nuggetsi gostil Indiana Pacerse.

Vročica si je odločilno prednost priigrala že na koncu prve četrtine, ki jo je z delnim izidom 12:2 (Duncan Robinson 5, Jimmy Butler 3, Goran Dragić in Kelly Olynyk 2) dobila z naskokom 14 točk (26:40), Telički pa so za zmago trepetali vse do zadnjih 90 sekund, nato pa je v ospredje stopil nihče drug kot naš Luka in s 5 zaporednimi točkami odločil zmagovalca tekme.

STATISTIKA TEKME MED DALLASOM IN PORTLANDOM
STATISTIKA TEKME MED OKLAHOMO IN MIAMIJEM

Dončić je za zmago Dallasa v 34 minutah igre prispeval kar 35 točk (5/8 za eno, 3/11 za dve in 8/12 za tri), 8 skokov, 7 podaj in 1 pridobljeno žogo ter pri tem zadel zanj rekordnih 8 trojk, Dragić pa je v 29 minutah dosegel 10 točk (2/6 za dve in 2/7 za tri), 5 podaj in 2 skoka.

Prvi strelec Miamija, ki ima po novem slavju enako število zmag kot Denver (29), je bil sicer branilec Kendrick Nunn, ki se je ustavil pri 22 točkah (1/1 za eno, 6/12 za dve in 3/5 za tri), v 31 minutah pa dodal še po 2 skoka in podaji ter 1 pridobljeno žogo.

Na naslednji tekmi se bodo košarkarji Heata in Mavericksov zoperstavili San Antonio Spursom (19.1.) in Los Angeles Clippersom (21.1.), Nuggetsi pa se bodo po Pacersih spoprijeli še z Minnesota Timberwolvesi (20.1.).