You are currently viewing Dallas se je za las izognil najdaljšemu črnemu nizu

Dallas se je za las izognil najdaljšemu črnemu nizu

Košarkarji Dallas Mavericksov leta 2020 niso začeli najbolje, saj so na prvih petih tekmah v novem desetletju vpisali le dve zmagi, s sinočnjim slavjem proti Philadelphia 76ersom pa so se izognili celo svojemu najdaljšemu nizu porazov v tej sezoni.

Varovanci Ricka Carlisla, ki še zmeraj pogrešajo poškodovanega Kristapsa Porzingisa, so izbrance Bretta Browna v Teksasu premagali s 109:91 in s 24. zmago v sezoni na lestvici zahodne konference za petouvrščenim Utah Jazzom znižali zaostanek na vsega dve zmagi.

V prvem polčasu ni prav nič kazalo na zmago gostiteljev, saj so gostje na krilih 15 točk Tobiasa Harrisa dobili obe prvi četrtini in ob glavnem odmoru vodili za 9 točk (41:50), v preostalih 24 minutah pa so Telički zaigrali na vse ali nič in predvsem po zaslugi 24 točk razigranega dvojca Dwight PowellBoban Marjanović uspeli narediti preobrat za veliko slavje.

STATISTIKA TEKME MED DALLASOM IN PHILADELPHIO

Domačini, ki so v drugem polčasu dali kar 68, prejeli pa samo še 41 točk, so zmago dokončno potrdili dobri dve minuti pred koncem, ko so z delnim nizom 10:0 (Powell in Maxi Kleber 3, Dorian Finney Smith in Luka Dončić 2) prednost povečali na neulovljivih 21 točk (105:84).

Luka je v drugem polčasu dosegel 8 točk in prav toliko podaj, je tekmo končal pri 19 točkah (10/12 za eno, 3/12 za dve in 1/3 za tri) in 12 podajah, v 33 minutah igre pa dodal še 8 skokov.

Dončić v tekočem mesecu v povprečno 35 minutah na srečanje beleži 29,8 točke, 10,5 skoka in 9,3 podaje, s čimer ima trenutno boljšo osebno statistiko kot v prejšnjem mesecu (povprečno 29 minut, 26,1 točke, 8,7 skoka in 7,8 podaje).