You are currently viewing Mavericksi še tretjič pometli z Warriorsi

Mavericksi še tretjič pometli z Warriorsi

Košarkarji Dallas Mavericksov in Golden State Warriorsov so se sinoči pomerili že tretjič v letošnji sezoni in še tretjič so zmago prepričljivo osvojili prvi, ki so se z njo še bolj približali divizijskim tekmecem Houston Rocketsom.

Telički so na prvem obračunu zmagali za kar 48 (142:94), na drugem za 20 (121:141), na tretjem pa za 27 točk (97:124) in s tem po New Orleans Pelicansih tudi Golden State Warriorse premagali tretjič zapovrstjo.

Gostje so zaostajali le v uvodni minuti, pa še to le za samcato točko (3:2), največji korak do zmage pa naredili v prvem polčasu, v katerem so dali kar 65, prejeli pa 47 točk. V prvih 24 minutah igre je bil najbolj razigran prvi strelec tekme Dwight Powell, ki je dosegel kar 15 od svojih končnih 21 točk.

STATISTIKA TEKME MED WARRIORSI IN MAVERICKSI

Luka Dončić je v prvem in tudi drugem polčasu zbral po 10 točk (2/8 za eno, 6/10 za dve in 2/9 za tri), strelski izkupiček pa v 27 minutah obogatil še z 8 skoki, 2 podajama in 1 pridobljeno žogo.

20-letni Ljubljančan je v tekočem mesecu iz igre slabše metal samo na domači tekmi proti Philadelphia 76ersom, ko je v 33 minutah zadel vsega 4 od 15 metov (26,7 % uspešnost).

Že v noči na četrtek čaka Dallas novo gostovanje, tokrat pri Sacramento Kingsih, ki so na prvih 40 tekmah vknjižili 15 zmag. Mavericksi so trenutno pri 25 zmagah in 15 porazih, s tem izkupičkom pa v zahodni konferenci za petouvrščenimi Houston Rocketsi zaostajajo samo še za eno zmago.

Sorodni prispevki: Dallas se je za las izognil najdaljšemu črnemu nizu