You are currently viewing Slovenski trojec prvič skupaj med strelci

Slovenski trojec prvič skupaj med strelci

V ligi NBA se moštva nezadržno približujejo polovici rednega dela sezone. Dallas Mavericksi in Luka Dončić so 41. tekmo sezone odigrali prav sinoči, Denver Nuggetsi in Vlatko Čančar ter Miami Heat in Goran Dragić pa se bodo na njej pomerili danes oziroma jutri.

Slovenski trojec je bil včeraj sploh prvič isti dan v igri in hkrati prvič skupaj med strelci. In že uvodoma slavil trojno zmago. Goran je s 106:100 premagal San Antonio Spurse, Vlatko je prav tako na domačem terenu s 100:86 porazil Charlotte Hornetse, Luka pa je v gosteh s 127:123 ugnal Sacramento Kingse.

Po pričakovanjih se je najbolj odrezal slednji, ki je pri vsega 20 letih vknjižil še svojega 20. trojnega dvojčka v ligi NBA. Za 26. zmago Dallasa je v 34 minutah igre namreč prispeval 25 točk (9/10 za eno, 8/13 za dve in 0/5 za tri), 17 podaj in 15 skokov, ta izjemen dosežek pa mu je uspelo doseči že v 3. minuti tretje četrtine. Sedemnajst podaj je hkrati Dončićev nov osebni rekord v ligi NBA.

Odličen je bil tudi Dragić, ki je z razdalje metal s kar 50-odstotno uspešnostjo (5/10) in v zgolj 25 minutah dosegel 17 točk (še 1/3 za dve), 5 podaj in 1 skok, Čančar pa je nastopil šele 6. v sezoni in, tako kot lanskega 22. decembra pri Lakersih (104:128), v 2 minutah zbral prav toliko točk.

STATISTIKA TEKME MED:

MIAMIJEM IN SAN ANTONIOM
DENVERJEM IN CHARLOTTOM
SACRAMENTOM IN DALLASOM

Vsi trije dvoboji so bili odločeni šele v zadnjih 12 minutah. V četrti četrtini so najbolj izstopali Nuggetsi, ki so dali 26 (Perry Dozier 10, Mason Plumlee 5,… Čančar 2), prejeli pa 17 točk, medtem ko sta ekipi Heata in Mavericksov dali 31 (Kendrick Nunn 8, Jimmy Butler 6, Dragić 5) in 19 (Seth Curry 5, Delon Wright 4, Dončić 3), prejeli pa 23 in 30 točk.

Po novih zmagah klubov s slovenskimi košarkarji je stanje na lestvicah sledeče. Ekipi Miami Heata (28-12) in Denver Nuggetsov (28-12) v vzhodni oziroma zahodni konferenci zasedata odlično 2. mesto, zasedba Dallas Mavericksov (26-15) pa je na Zahodu še zmeraj na spodbudnem 6. mestu.

Sorodni prispevki: Mavericksi še tretjič pometli z Warriorsi