You are currently viewing VIDEO: Goran Dragić ob povratku na parket zablestel v polnem sijaju

Slovenski košarkar Goran Dragić se je po osmih tekmah neigranja zaradi bolečin v desnem kolenu na parkete lige NBA vrnil kot prerojen. Prvo tekmo po 16. novembru je odigral proti svojemu bivšemu klubu Phoenix Suns in nekdanjemu trenerju Igorju Kokoškovu ter ju pustil brez besed.

Miami Heat je v Phoenixu zmagal s 115:98, 32-letni Ljubljančan pa je za 10. zmago Vročice prispeval dvojnega dvojčka, 11 točkam (4/9 za dve in 1/3 za tri) in 10 podajam pa v 21 minutah igre dodal še 3 pridobljene žoge in 1 skok.

Za Dragića je bil to prvi dvojni dvojček v tej sezoni, v prejšnjem tekmovalnem letu pa je zbral tri, in sicer proti Detroit Pistonsom (24 točk in 13 podaj), Toronto Raptorsom (24 točk in 12 skokov) in Atlanta Hawksom (22 točk in 10 skokov).

Floridčani in Arizončani so si bili enakovredni le v prvi četrtini (36:34), potem pa so bolj vroči postali gostje in po 26 doseženih in le 14 prejetih točkah na glavni odmor odkorakali z naskokom 10 točk (50:60). V prvem polčasu je bil pri gostih najbolj razpoložen center Edrice Femi Adebayo, ki je v prvih dveh četrtinah zbral kar 20 točk in 8 skokov.

Varovanci trenerja Erika Spoelstre so v tretji četrtini prednost povišali na 16 točk (73:89), zmago pa potrdili med 39. in 42. minuto, ko so naredili delni izid 12:2 (Justise Winslow 6, Kelly Olynyk 4, Dwyane Wade 2) in razliko dobrih 6 minut pred koncem tekme povečali na 22 točk (81:103).

STATISTIKA TEKME MED PHOENIXOM IN MIAMIJEM

Na strani Miamija je največ točk (22) zabeležil Adebayo, pri Phoenixu pa je najvišji strelski izkupiček zbral branilec Troy Daniels (18 točk).

Miami Heat je s tretjo zmago na zadnjih štirih tekmah na lestvici vzhodne konference obdržal 10. mesto, serijo šestih tekem v gosteh pa bo nadaljeval že nocoj, ko se bo v Los Angelesu pomeril s tamkajšnjimi Clippersi.