You are currently viewing New Orleans izkoristil utrujenost Luke Dončića

New Orleans izkoristil utrujenost Luke Dončića

Luka Dončić je z Dallas Mavericksi sinoči v ligi NBA odigral drugo tekmo v zadnjih dveh dneh in utrpel najvišji poraz v sezoni. Telički so na gostovanju morali priznati premoč Pelikanom, ki so v New Orleansu zmagali s 132:106.

Teksačanom tudi sicer na gostovanjih ne gre in ne gre. Na dosedanjih 11 tekmah v gosteh so namreč slavili le na dveh – 12. novembra proti Chicago Bullsom (98:103) in 28. novembra proti Houston Rocketsom (108:128).

Varovanci trenerja Ricka Carlisla so v dvoboju s Pelicansi izgubili vse štiri četrtine, največji zaostanek pa so si zagotovili v drugi četrtini, ki so jo izgubili za 15 točk (37:22).

Eden od glavnih razlogov za njihov 11. poraz je kar 18 izgubljenih žog, razloge za neuspeh pa je treba iskati tudi pri njihovih neuspešnih in preštevilnih metih z razdalje (14/46 oz. 30,4 %; New Orleans 17/29 oz. 58,6 %).

Dallasu sta največ težav povzročala centra Julius Randle (27 točk, 18 skokov in 1 podaja) in Anthony Davis (27 točk, 9 podaj, 5 blokad, 4 skoki in 2 ukr. žogi), v njegovem taboru pa je bil najbolj razpoložen krilni igralec Harrison Barnes, ki je dosegel 16 točk.

Luka Dončić ni imel svojega večera. V 22 minutah igre je zbral 8 točk (3/4 za eno ter 1/4 za dve in tri), 6 podaj in 4 skoke ter šele drugič v sezoni ostal brez dvomestnega števila doseženih točk.

Dallas Mavericksi so s porazom na lestvici zahodne konference zdrsnili nazaj na 8. mesto, zdaj pa jih čaka serija treh domačih tekem. Najprej se bodo pomerili s Houston Rocketsi (8.12.), potem pa še z Orlando Magicom (10.12.) in Atlanta Hawksi (12.12.).

Sorodni prispevki: VIDEO: Luka Dončić spet v stari dobri formi