You are currently viewing V 1. kolu v gosteh slavila le Zlatorog in Rogaška

V 1. kolu v gosteh slavila le Zlatorog in Rogaška

V najmočnejšem slovenskem državnem prvenstvu v košarki so bile nocoj odigrane še preostale štiri tekme prvega kroga, po Krki pa so se prve zmage razveselili še Helios Sunsi, Zlatorog, Rogaška in Sixt Primorska.

V ponovtvi finala pokala Spar so bili Koprčani zopet boljši od Šenčurja (75:66), Slatinčani in Laščani so v lokalnem derbiju ugnali Šentjur (77:80) in Hopse (72:77), Domžalčani pa so premagali Ilirijo (78:60).

Najbolj napet obračun smo spremljali na Polzeli, kjer je zmagovalca odločil šele podaljšek. Polzelani so v 31. minuti vodili za 9 točk (59:50) in bili v prednosti še 58 sekund pred koncem četrte četrtine (65:50), nato pa so Laščani zadnje upe položili v roke Nejca Bariča in Jalen Lindsey, ki ju nista pustila na cedilu. Barič je namreč v preostalem času izsilil osebno napako Donovona Jacka in zadel oba prosta meta, Lindsey pa je dodal natančen met z razdalje, s katerim je Zlatorog izid izenačil na 67:67 in izsilil podaljšek.

V dodatnih petih minutah igre je bil rezultat prvič in zadnjič izenačen sredi 42. minute (69:69), potem pa so pobudo znova prevzeli gostje in s 6 zaporednimi točkami izza črte prostega meta (Cleveland Thomas 3, Barič 2 in Michael Gant 1), 20 sekund pred koncem tekme, dokončno nagnili tehtnico na svojo stran.

Razburljivo končnico smo spremljali tudi v Šentjurju, kjer so se Šentjurčani 107, 65 in 19 sekund pred iztekom rednega dela tekme približali na 4 točke (70:74 in 72:76 in 74:78), nato pa za trenutek pozabili na Rashuna Davisa in Miho Vašla, ki sta bila dovolj zbrana, da sta v odločilnih sekundah izsilila osebne napake gostiteljev in s 6 uspešnimi prostimi meti zadržala prednost gostov.

Preostali dve tekmi sta bili izenačeni le do konca prvega polčasa, potem pa so Domžalčani in Koprčani stopili na stopalko za plin in v tretji četrtini z 22 (Miroslav Pašajlić 11, Đoko Šalić 7, Urban Durnik in Aljaž Bratec 2) oziroma 20 (Žan Mark Šiško 7, Ivan Marinković in Marjan Čakarun 4, Tadej Ferme 3 in Marko Jagodić Kuridža 2) doseženimi točkami svoj naskok povišali na ključnih 18 (62:44) oziroma 20 točk (58:38).

Na strani zmagovalcev so se za najkoristnejše igralce izkazali Američan Zlatoroga Michael Gant (16 točk, 10 skokov ter 1 blokada in podaja), Američan Rogaške Rashun Davis (17 točk, 7 podaj, 5 skokov in 1 ukr. žoga), Bosanec Heliosa Nikola Gajić (13 skokov, 10 točk, 5 podaj ter 1 ukr. žoga in blokada) in Hrvat Primorske Marko Jagodić Kuridža (10 točk, 6 skokov, 3 podaje in 1 ukr. žoga), na strani poražencev pa so bili najbolj učinkoviti Američan Hopsov Donovon Jack (21 točk, 5 skokov ter 1 podaja in blokada), Američan Šentjurja Michael Harmon (24 točk, 3 skoki in 2 podaji), Američan Ilirije Joshua Heath (18 točk, 7 podaj, 5 skokov in 2 ukr. žogi) in Bosanec Šenčurja Ismet Sejfić (13 točk, 6 skokov in 2 ukr. žogi).

Najkoristnejši igralec 1. kola lige Nova KBM je postal Luka Lapornik, ki je ob zmagi Krke nad Olimpijo v 27 minutah igre dosegel 24 točk, 6 podaj, 4 skoke in izsiljene osebne napake ter 2 pridobljeni žogi (indeks 33).

Liga Nova KBM, 1. kolo:

Sobota, 13. oktober:

HELIOS SUNS – ILIRIJA 78:60 (14:9, 26:22, 22:13, 16:16)
Šalić 24, Pašaljić 19, Bratec 13; Heath 18, Ćućović 14, Stopar 7.

STATISTIKA

HOPSI POLZELA – ZLATOROG LAŠKO 72:77 (17:24, 21:12, 19:14, 10:17, 5:10)
Jack 21, Rotar 11, Benson in Borse 9; Gant 16, Barič 15, Thomas 14.

STATISTIKA

ŠENTJUR – ROGAŠKA 77:80 (15:18, 22:19. 17:23, 23:20)
Harmon 24, Konjević 13, Jereb 11; Davis 17, Vašl 16, Tomić 13.

STATISTIKA

SIXT PRIMORSKA – ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA 75:66 (20:20, 18:8, 20:10, 17:28)
Ferme 16, Marinković 12, Čakarun 11; Pavić 15, Sejfić 13, Rizvić 10.