You are currently viewing Superpokal lige ABA dobil novega prvaka

Superpokal lige ABA dobil novega prvaka

Superpokal regionalne lige ABA je v svoji 3. izvedbi še tretjič dobil novega prvaka. Po Cedeviti in Crveni zvezdi se je z naslovom prvaka okitil še Partizan, ki je v velikem finalu sredi Zagreba z 99:77 porazil Cedevito Olimpijo.

Za razliko od četrtfinalne in polfinalne tekme, so Ljubljančani finalno srečanje začeli neprimerljivo slabše in že po slabih 3 minutah igre zaostajali za 9 točk (3:12), potem pa so se vendarle zbrali in z delnim nizom 9:0 (Codi Miller McIntyre 5, Jaka Blažič 4) izid v 6. minuti poravnali na 12:12.

Rezultat je bil izenačen tudi po koncu prve četrtine (20:20), v drugi četrtini pa so pobudo znova prevzeli Beograjčani ter si s pravo timsko igro in kar osmimi različnimi strelci pred odhodom na glavni odmor priigrali prednost 11 točk (44:55).

V tretji četrtini (29:29) smo spremljali ponovitev prvih 10 minut, v četrti četrtini pa so nadzor na igro zopet prevzeli Srbi, ki so Slovencem v zadnjem delu igre dopustili doseči zgolj 4 točke, sami pa jih tudi s pomočjo nekdanjega zmaja Nikole Jankovića dodali še 15 in povsem zasluženo osvojili svojo prvo trofejo v sezoni.

Varovancem trenerja Slavena Rimca je največ težav povzročal srbski organizator igre Ognjen Jaramaz, ki je za zmago prispeval 20 točk, 5 podaj ter 2 pridobljeni žogi, na strani Cedevite Olimpije pa je najkoristnejši igralec postal ameriški organizator igre Ryan Boatright, ki je zbral 15 točk in 1 podajo.

Za najkoristnejšega igralca superpokala je bil proglašen ameriški krilni center Rashawn Thomas, ki je v povprečno 20 minutah na tekmo dosegal 15,7 točke, 8,3 skoka, 1,7 podaje ter 1,3 blokade in pridobljene žoge.