You are currently viewing Za prvo lovoriko v regiji se bodo borili Slovenci in Srbi

Za prvo lovoriko v regiji se bodo borili Slovenci in Srbi

V Zagrebu v boju za naslov prvaka superpokala lige ABA ostajata le še dve moštvi. V veliko finale sta se prebila srbski Partizan in slovensko-hrvaška Cedevita Olimpija, ki sta v polfinalu ugnala Koper Primorsko (91:77) in črnogorsko Budućnost (103:75).

V prvem polčasu sta prevladovala oba slovenska predstavnika (Primorska je vodila z 48:43, Olimpija pa s 50:46) , vodstvo pa je v nadaljevanju uspelo zadržati le Ljubljančanom.

Slednji so namreč tempo igre diktirali tudi v drugi polovici tekme in tudi v preostalih dveh četrtinah dosegli več kot 23 točk, medtem ko so Koprčani v drugih 20 minutah naredili korak nazaj in v celotnem drugem polčasu dali samo še 29, prejeli pa še kar 48 točk.

Zmaji so si odločilno prednost priigrali med 22. in 30. minuto, med katerima so naredili delni izid 28:13 (Jaka Blažič 7, Andrija Stipanović in Marko Simonović 5) in razliko povečali na 17 točk (78:61), tigri pa so zadnjo priložnost za preobrat zapravili med 35. in 38. minuto, ko so po približanju na -5 (73:78) zgrešili vse mete iz igre (0/2 za dve in 0/3 za tri) in prejeli 9 točk (74:87).

Za najkoristnejšega igralca Cedevite Olimpije se je izkazal hrvaški center Andrija Stipanović, ki je ob kar 85,7-odstotnem metu iz igre dosegel 15 točk, 5 skokov in 3 podaje, pri Koper Primorski pa je bil znova najbolj učinkovit njegov rojak na položaju krilnega centra Marko Jagodić Kuridža, ki je tokrat vpisal 16 točk, 7 skokov in 2 podaji.

Finale superpokala lige ABA bo v dvorani Dražena Petrovića na sporedu jutri ob 20. uri.