You are currently viewing LeBron James zaenkrat še pretrd oreh za Luko Dončića

LeBron James zaenkrat še pretrd oreh za Luko Dončića

Dallas Mavericksi so se v letošnji sezoni pomerili že s 16 od skupno 29 tekmecev v ligi NBA, v gosteh pa so jih dvakrat zapovrstjo kot prvi premagali Los Angeles Lakersi.

Drugo najuspešnejše moštvo v najmočnejši košarkarski ligi na svetu je Teličke na zadnji oktobrski dan ugnalo s 114:113, na zadnji novembrski dan pa jih porazilo s 114:103.

Na obeh tekmah je varovancem Ricka Carlisla največ težav povzročal LeBron James, ki je tudi na sinočnjem medsebojnem dvoboju presegel mejo 25 točk, zbranim 28 točkam pa v 31 minutah igre dodal še 5 skokov, 4 podaje in 1 blokado ter bil s tem izkupičkom znova prvi strelec Jezernikov.

Slednji so sicer zaostajali tako po prvi (22:32), kot tudi po drugi četrtini (53:58), po glavnem odmoru pa napadli z vsemi orožji in znova povedli z zabijanjem Lonza Balla v 28. minuti (61:60), tretjo četrtino pa po trojki Kyla Kuzme dobili z 78:75.

V težko pričakovani četrti četrtini so se gostje z vso silo skušali vrniti v igro za zmago, a jim ključnega preobrata ni uspelo narediti. Ob tako razigranih gostiteljih so zaostanek lahko le znižali (s trojko Devina Harrisa so se 10 minut pred koncem približali na 82:80), po 15 prejetih in le 3 danih točkah med 40. in 44. minuto (105:89) pa na koncu izgubili s 103:114.

STATISTIKA TEKME MED LAKERSI IN MAVERICKSI

Na strani Dallasa, pri katerem sta več kot 13 točk dosegla le Dwight Powell (17) in Harrison Barnes (29), so manjkale predvsem točke njihovega najboljšega strelca Luke Dončića, ki v ligi NBA prvič ni vknjižil dvomestnega števila točk.

Ob zgolj 15-odstotnem metu iz igre je zabeležil 6 točk (2/3 za eno, 2/8 za dve in 0/5 za tri), v 31 minutah pa vpisal še 6 skokov, 5 podaj, 3 pridobljene žoge in 2 blokadi.

Dallas Mavericksi so na 20. tekmi tako prekinili niz 3 zaporednih zmag, kljub 10. porazu pa so na lestvici zahodne konference zadržali 8. mesto. Danes imajo dan odmora, nova preizkušnja pa jih čaka že jutri, ko se bodo v American Airlines Centru prvič v sezoni srečali z Los Angeles Clippersi.

Sorodni prispevki: VIDEO: Luka Dončić v nečem že boljši od svojega vzornika