You are currently viewing Dvoboj nekdanjih prvakov pripadel Krki
of Union Olimpija in action during ABA league basketball match between Krka and Union Olimpija , played in Leon Stukelj Hall, Novo Mesto on December 20, 2014

Dvoboj nekdanjih prvakov pripadel Krki

Krka je v Domžalah prišla do 9. zmage v državnem prvenstvu, medtem ko je Helios doživel 4. poraz in ostaja pri 10. zmagah. Krka si je zmago zagotovila v zadnjem delu igre in se prebila na 3. mesto, Helios pa je kljub porazu skočil na 1. mesto in ima točko več od Primorske, ki pa ima dve tekmi manj kot Domžalčani.

Prvi polčas je bil zelo izenačen, tako da si nobena ekipa ni priborila oprijemljivejše prednosti. Novomeščani so na uvodu povedli s 5:0, a so Domžalčani hitro vzpostavili ravnotežje. V 18. minuti so potem gostje povedli za 7 (31:24), kar je bilo najvišje vodstvo prvega polčasa, a so gostitelji s trojkama Davorja Konjenića in Blaža Mahkovica znižali zaostanek. Gostje so odgovorili s trojko Jureta Balažiča, ki je postavil izid polčasa (30:34).

Tretja četrtina je minila v enakem slogu, v četrti pa so gostje po delnem izidu 10:0 povedli s 64:55. Domači so se dobre tri minute pred koncem približali na 4 točke zaostanka (60:64), a gostje niso popustili in so tekmo mirno pripeljali do konca in zmage z rezultatom 72:66.

Pri Heliosu je bil s 15 točkami najboljši strelec Krešimir Radovčić, pri Krki pa Glenn Miller Cosey, ki je dosegel 18 točk. Muhamed Pašalić je dodal 15 točk ter po 6 skokov in podaj.

V naslednjem kolu bo Krka 21. januarja gostila Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur, Helios pa bo naslednjo tekmo državnega prvenstva odigral 2. februarja, ko bo gostil Hopse s Polzele.