You are currently viewing Državni podprvaki utrpeli prvi poraz

Državni podprvaki utrpeli prvi poraz

V 5. kolu lige Nova KBM je že prva tekma prinesla veliko presenečenje. Zanj je poskrbela ekipa Šentjurja, ki je ugnala lansko finalistko Krko in še edini neporaženi Rogaški omogočila idealno priložnost za prevzem vodstva v skupnem seštevku.

Šentjurčani so Novomeščane premagali s 86:73 in s tem vknjižili drugo zaporedno zmago.

Obračun v Hruševcu so bolje začeli favorizirani gostje, ki so po 6 točkah Luke Lapornika že v 4. minuti povedli z 12:4, nato pa so se prebudili tudi gostitelji in z 9 točkami Davorja Konjevića do konca prve četrtine znižali zaostanek na 4 točke (22:26).

Varovanci Jakše Vulića so z bolj podjetno in preudarno igro nadaljevali v drugi četrtini in po novih 5 točkah Konjevića vodstvo prevzeli v 12. minuti (30:28), do izteka prvega polčasa pa prednost povečali na 8 točk (48:40).

Razigrani državni prvaki iz leta 2015 so v prvi polovici tretje četrtine svoj naskok povišali na 16 točk (58:42), po trojki Michaela Harmona v 29. minuti vodili že tudi za +17 (67:50), v četrto četrtino pa po 23. točki Konjevića odšli s prednostjo 16 točk (68:52).

Visoka razlika se je za izbrance Simona Petrova izkazala za previsoko, saj so se slednji v zadnjih 10 minutah z nepopustljivim Blažem Mahkovicem uspeli približati le na -9 (77:68, 79:70 in 82:73), po 4 zaporednih točkah nasprotnika Miloša Pešića pa izgubili s 86:73.

STATISTIKA TEKME MED ŠENTJURJEM IN KRKO

Najkoristnejši igralec in prvi strelec tekme je bil Hrvat Davor Konjević, ki je s 23 točkami in 13 skoki dosegel dvojnega dvojčka, temu pa dodal še 8 izsiljenih osebnih napak, 7 podaj in 2 pridobljeni žogi. Pri Krki je največ (indeksnih) točk osvojil njegov rojak Jure Lalić, ki je zbral 20 točk, 6 izsiljenih osebnih napak, 3 skoke, 2 blokadi ter 1 podajo in pridobljeno žogo.

Ostala štiri srečanja 5. kola se bodo zvrstila med današnjim in jutrišnjim dnem. Danes se bodo med seboj pomerili Sixt Primorska in Helios Sunsi (ob 17.00), Hopsi in Ilirija (19.00) ter Rogaška in Zlatorog (19.00), jutri pa se bosta srečala še Šenčur Gorenjska gradbena družba in Petrol Olimpija (17.00).