You are currently viewing Sijajni Čančar premalo za prvi poraz Prepeliča in Randolpha

Sijajni Čančar premalo za prvi poraz Prepeliča in Randolpha

V španski ligi Endesa se je sinoči končal 6. krog rednega dela, ki sta ga zaznamovala tudi slovenska obračuna v Madridu in Barceloni.

V španski prestolnici so se med seboj pomerili Klemen Prepelič in Anthony Randolph ter Vlatko Čančar, v katalonski prestolnici pa so se srečali Jaka Blažič in Kevin Pangos ter pomožni trener Jaka Lakovič.

Na prvem dvoboju je zmaga odšla v roke Reala, ki je Burgos po vseh štirih dobljenih četrtinah premagal z 90:77, na drugem pa v roke Barcelone, ki je Joventut šele po podaljšku ugnala s 94:92.

Preostali slovenski legionar v španskem elitnem prvenstvu, Luka Rupnik, je s Fuenlabrado gostoval pri Valencii in po katastrofalni igri v četrti četrtini (31:18) izgubil s 67:86.

STATISTIKA TEKME MED REALOM IN BURGOSOM
STATISTIKA TEKME MED BARCELONO IN JOVENTUTOM
STATISTIKA TEKME MED VALENCIO IN FUENLABRADO

Najbolj učinkovito predstavo je prikazal Pangos, ki je v 31 minutah nanizal kar 32 točk (12/13 za eno, 7/10 za dve in 2/4 za tri), 4 podaje, 2 skoka in 1 pridobljeno žogo (indeks 33).

Čančar je v 26 minutah dosegel 24 točk (2/3 za eno, 8/10 za dve in 2/4 za tri), 5 skokov ter 1 podajo in pridobljeno žogo, Rupnik je v 13 minutah zabeležil 5 točk (1/2 za dve in 1/3 za tri), 3 podaje in pridobljene žoge ter 1 skok, Randolph je v 17 minutah zbral 4 skoke, 3 točke (0/1 za dve in 1/2 za tri) in 1 blokado, Blažič je v prav tako 17 minutah vknjižil 6 skokov, 3 točke (0/3 za dve in 1/2 za tri) in 1 podajo, Prepelič pa je v 9 minutah vpisal 3 točke (0/1 za dve in 1/2 za tri) in 1 skok.

Po 6. krogih španskega prvenstva poraza ne poznata samo še Real in drugouvrščena Barcelona. Joventut po 3 zmagah in ravno toliko porazih najdemo na 7. mestu, Burgos in Fuenlabrada pa z 2 zmagama in 4 porazi zasedata 11. in 15. mesto.