You are currently viewing Ljubljanski derbi pripadel favoritu

Ljubljanski derbi pripadel favoritu

Članska ekipa ženskega košarkarskega društva Ježica v zadnjih dveh sezonah igra kot prerojena. Lani je prvi poraz vpisala šele na osmi tekmi v dvoboju s Celjem, letos pa utegne ta dosežek še izboljšati, saj je državnega prvaka že ugnala, po petih srečanjih pa premore prav toliko zmag.

Ljubljančanke, ki jih vodi prekaljena trenerka Mojca Markovič, so peti zaporedni uspeh sinoči dosegle proti mestnim tekmicam iz moštva Ilirije, ki so jih v 5. kolu v gosteh porazile s 65:58 in tako v skupni razvrstitvi še povečale prednost pred zasledovalkami.

Končna razlika 7 točk ne kaže prave slike dogajanja na ljubljanskem derbiju, saj so gostinje vodile od prve do zadnje minute, med polčasom tudi že za 16 točk (24:40; Sara Meden 10), kljub temu pa do zmage niso prišle ravno zlahka, saj so gostiteljice s pomočjo 8 točk Hane Sambolić v tretji četrtini več kot razpolovile zaostanek (43:50) in s tem popestrile igro zadnjih desetih minut.

Nikolina Delić in Medenova sta na uvodu četrte četrtine prednost Ježice hitro povečali na 11 točk (43:54), potem pa so nastopile minute Ilirije, ki je s trojkami v režiji Tare Pulević, Neže Vrečer in Hane Sambolić do izteka 35. minute razliko znižala na vsega 1 točko (53:54). Ko je že začelo dišati po preobratu, pa sta stvari v svoje roke vzeli Ana Šarić in Eva Prevodnik ter s 7 zaporednimi točkami dokončno odločili zmagovalko tekme.

Na strani Ježice so tri igralke dosegle dvomestno število točk. Največ (16) jih je prispevala Prevodnikova, ki je bila z dodatnimi 6 izsiljenimi osebnimi napakami, 5 skoki, 3 podajami in 1 pridobljeno žogo tudi najkoristnejša igralka tekme, 15 jih je dodala Medenova, 10 pa Šarićeva. Pri Iliriji, kjer se je druga strelka prvenstva Sara Sambolić (pred tekmo je imela povprečje 19,5 točke) ustavila pri 9 točkah, sta 10 oziroma več točk zbrali le Pulevićeva (10) in Hana Sambolić (20).

Včeraj je bila uspešna tudi zasedba Konjic, ki je po prevladi v prvih 30 minutah igre (54:37) proti gostujočemu Grosuplju slavila s 67:55, preostala tekma 5. kroga med Ledito in Mariborom pa se bo v Domžalah odigrala šele v petek, 13. novembra.