You are currently viewing Dvojni dvojček uspešnejši od trojnega

Dvojni dvojček uspešnejši od trojnega

Slovenski moški prvoligaški klubi so sinoči vstopili v četrti krog državnega prvenstva. Na samo treh odigranih tekmah so vse zmage odšle v roke gostiteljev, poraze gostov pa bosta poskusili prekiniti ekipi Hopsov in Primorske, ki bosta v prihodnjih dneh gostovali pri Triglavu in Krki.

Zgodbo o uspehu so tokrat spisali Podčetrtek, Helios in Šenčur, ki so na domačem parketu premagali štajerske tekmece iz vrst Zlatoroga (84:81), Šentjurja (87:72) in Rogaške (78:77).

Najbolj napeto je bilo na Gorenjskem, kjer so Šenčurjani svoj drugi par točk vknjižili šele po razburljivem zaključku. Po prvem polčasu ni niti malo kazalo na takšen razplet, saj so imeli Slatinčani z razpoloženima Američanoma Malcolmom Bernardom in Geraldom Blackshearom v drugi četrtini že 17 točk naskoka (22:39), v drugi polovici tekme pa je sledil dramatičen preobrat.

Zaostanek je začel topiti nekdanji članski reprezentant Hasan Rizvić, ko se je razigral še David Kralj pa je prišlo do sploh prvega prevzema vodstva (59:58). Po treh četrtinah so kljub temu še naprej vodili varovanci trenerja Damjana Novakovića, saj sta v zadnjih sekundah zadela tudi Blackshear in Bernard (59:61).

V odločilni četrtini se vse do vstopa v zadnjo minuto nobeni strani ni uspelo oddaljiti za več kot 3 točke, ključni trenutek tekme pa je prišel šele v zadnjem napadu, ko je semafor kazal izid 78:77. Tedaj je žogo v roke dobil Američan David Nichols in hitro krenil proti košu Šenčurja, a se pri tem nesrečno zapletel in na koncu sploh ni prišel do meta na koš.

Kljub temu si Nichols zasluži veliko pohvalo, saj mu je uspelo doseči redko videni trojni dvojček (11 podaj ter 10 točk in skokov), medtem ko sta dvojni dvojček dosegla njegov srbski soigralec Miloš Glišić (17 točk in 10 skokov) in nasprotnik Dino Murić (21 točk in 16 skokov).

Izredno izenačeno je bilo tudi v Podčetrtku, kjer bi se prav tako lahko končalo drugače, če bi v poslednjih 5 sekundah Nejc Strnad zgrešil prosta meta, Casey Benson pa zadel met z razdalje, v Domžalah pa so si izbranci Dejana Jakare zmago zagotovili že pred začetkom končnice, saj so pred zadnjimi 5 minutami z delnim izidom 11:2 (Bine Prepelič 4, Urban Oman 3, Daniel Vujasinović in Tadej Ferme 2) povedli že za 16 točk (80:64).

Sorodni prispevki: Šentjur ostal brez svojega prvega strelca