V zadnjih treh minutah odločene kar tri tekme

Nacionalni inštitut za javno zdravje je Košarkarski zvezi Slovenije dovolil, da se njena tekmovanja, ob doslednem upoštevanju priporočil za preprečevanje okužb s koronavirusom, lahko še naprej igrajo po predvidenem razporedu, zato smo tudi ta vikend lahko uživali v tekmah prve moške lige, ki nas tudi v 3. krogu niso pustile ravnodušnih.

Na prvem obračunu sta se že v petek zoperstavili moštvi Koper Primorske in Triglava, tretjemu porazu zapovrstjo pa so se izognili Koprčani, ki so na Obali zmagali z rezultatom 77:70. Aktualni pokalni prvaki so si prvi par točk priigrali šele v zadnjih treh minutah igre, v katerih so vodstvo na tekmi prevzeli in obdržali z delnim izidom 10:2. Končni rezultat je z zabijanjem postavil Jurij Macura, ki je bil z 20 točkami in 8 skoki tudi sicer najkoristnejši igralec srečanja.

Nadvse izenačena dvoboja smo spremljali tudi na Polzeli in v Rogaški Slatini, kjer so se sinoči med seboj pomerili košarkarji Hopsov in Šenčurja ter Rogaške in Heliosa. Uspeha so se razveselili Polzelani in Slatinčani, ki so odpor svojih tekmecev prav tako strli šele v sami končnici tekme.

Varovanci trenerja Boštjana Kuharja so si prvo zmago v sezoni zagotovili tri sekunde pred koncem, ko je Američan Aaron Carver po podaji Iztoka Goltnika zabil za 84:79, izbranci Damjana Novakovića pa so do tretje zaporedne zmage in hkrati tudi prvega vodstva na lestvici prišli v zadnjih dveh minutah, ko so na krilih Američana Malcolma Bernarda nanizali 8 zaporednih točk in slavili s tesnih 73:72.

Brez trilerja je tako v soboto zmagal le Šentjur, ki je pred domačimi navijači Zlatorog odpravil z razliko 16 točk. Šentjurčani so proti Laščanom zaostajali tako v prvi (25:29), kot tudi v drugi četrtini (46:49), po vrnitvi na igrišče pa pokazali bistveno boljšo igro in v preostalih dvajsetih minutah gostom dopustili doseči samo še 27 točk, sami pa jih dodali še kar 46 in zmagali z 92:76.

Na strani nekdanjih državnih prvakov se je v drugem polčasu povsem razigrala peterica Žiga Habat, Emir Ahmedović, Jernej Ledl, Dalibor Đapa in Patrik Tabak, ki je v drugi polovici srečanja prispevala kar 44 od 46 točk gostiteljev.

Preostala tekma 3. kroga med Krko in Podčetrtkom je bila zaradi okužbe s koronavirusom enega od igralcev Cedevite Olimpije in posledične samoizolacije Novomeščanov preložena na še nedoločen dan.

1. SKL, 3. kolo:

Sreda, 7. oktober:

KOPER PRIMORSKA – ECE TRIGLAV 77:70 (16:10, 20:28, 20:22, 21:10)
Macura 20, Kastrati 17, Vončina 14; Stavrov 18, Rodić 14, Urbiha 11.

STATISTIKA

Sobota, 10. oktober:

ROGAŠKA – HELIOS SUNS 73:72 (16:20, 21:24, 16:13, 20:15)
Bernard 16, Nichols 15, Blackshear 11; Mahkovic 22, Sekulović 17, Bratec 14.

STATISTIKA

HOPSI POLZELA – GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 84:79 (15:28, 16:22, 21:16, 32:13)
Kosič 20, Copot in Jurček 13, Drekalović 10; Murić 18, Rizvić H. 16, Martinčič 15.