You are currently viewing Nekdanja prvaka prevzela vodstvo

Nekdanja prvaka prevzela vodstvo

Prvoligaško državno prvenstvo za moške se bo v rednem delu sezone samo petkrat razpotegnilo na tri tekmovalne dni. Prvič se je to zgodilo v drugem krogu, v katerem se bodo tekme zvrstile med sredo in prihajajočim ponedeljkom.

Najprej so na parket stopili košarkarji Šenčurja, Kopra Primorske, Triglava in Krke, ki so se sredi tedna pomerili na Gorenjskem. Zmago so si priborili Šenčurjani in Novomeščani. Prvi so slavili z 89:80, drugi pa s 87:59.

Čeprav na prvi pogled kaže drugače, sta se obe tekmi razpletli šele v zadnjih minutah. V Kranju so favorizirani Dolenjci odpor trdoživih tekmecev dokončno zlomili med 26. in 36. minuto, ko so z delnim izidom 27:9 (Adin Vrabac 8, Nejc Barič 5, Leon Stergar 4) povedli za velikih 26 točk (55:81), v Šenčurju pa so Gorenjci do prve zmage v sezoni prišli po zaslugi odlično odigrane končnice, v kateri so v zadnjih petih minutah silovit nalet Primorcev ustavili s 6 zaporednimi točkami Dina Murića, Jana Strmčnika in Davida Kralja ter trojko Nejca Martinčiča, po kateri so se oddaljili za 13 točk (86:73).

Na edinem sobotnem srečanju so moči preverili Helios Sunsi in Hopsi, novi dve točki pa so vpisali Domžalčani, ki so pred domačimi navijači zmagali z rezultatom 84:58. Dvakratni državni prvaki so vse dvome o zmagovalcu razrešili že v prvem polčasu, ko so dali kar 51, prejeli pa le vsega 17 točk.

V prvih dveh četrtinah (30:9 in 21:8) sta bila v dresu barvarjev najbolj razigrana Blaž Mahkovic in Črnogorec Mihailo Sekulović, ki sta že do glavnega odmora dosegla 18 oziroma 11 točk.

Drugo kolo se bo zaključilo jutri, ko bodo v Podčetrtku in Laškem med seboj obračunali še Podčetrtčani in Šentjurčani ter Laščani in Slatinčani. Med omenjeno četverico na prvo zmago čaka samo še Šentjur, ki je na uvodu sezone s 55:84 moral priznati premoč Rogaški.

1.SKL, 2. kolo:

Sreda, 30. september:

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR – KOPER PRIMORSKA 89:80 (14:23, 27:22, 30:16, 18:19)
Martinčič 21, Kralj, Murić in Rizvić R. 16, Novak 11; Kastrati 25, Durnik in Rojc 13, Nemanič 9.