You are currently viewing Trojni dvojček Dončića premalo za zmago v podaljšku

Trojni dvojček Dončića premalo za zmago v podaljšku

Ekipa Dallas Mavericksov je sinoči odigrala prvo tekmo po prekinitvi sezone v ligi NBA. V Orlandu se je v teksaškem derbiju zoperstavila Houston Rocketsom in po dodatnih petih minutah igre nesrečno klonila s 149:153.

V tako imenovani ‘run and gun’ igri so najprej prevladali izbranci trenerja Ricka Carlisla, ki so po izenačeni prvi četrtini (42:42; Kristaps Porzingis 15 točk) prevzeli pobudo in s kar 7 trojkami (Trey Burke 5, Tim Hardaway ml. 2) na glavni odmor odšli s prednostjo 10 točk (85:75).

Mavsi so svoj naskok v zaključku tretje četrtine povečali na 14 točk (113:99), po trojki oziroma 32. točki Porzingisa pa si pred četrto četrtino zagotovili prednost 11 točk (119:108).

V zadnjih 12 minutah so Rocketsi zaigrali na vse ali nič, a se do poslednjih 45 sekund nikoli niso približali na manj kot 4 točke razlike, nato pa sta stvari v svoje roke vzela James Harden in Robert Covington ter s skupnimi močmi naredila delni izid 8:1 in na veliko presenečenje njunih nasprotnikov izsilila podaljšek.

V dodatnih petih minutah igre so večjo zbranost pokazali vztrajni igralci Houstona, ki so si zasluženo zmago priborili v zadnjih 120 sekundah, ko so se s 4 zaporednimi točkami prej omenjenega udarnega dvojca oddaljili za ključnih 6 točk (146:152).

Razigrani Harden se je ustavil šele pri 49 točkah (18/21 za eno, 11/11 za dve in 3/9 za tri), ki jim je dodal še 9 skokov, 8 podaj, 3 pridobljene žoge in tudi kar 3 blokade, na strani poražencev pa je največ točk (39) in skokov (16) zbral Porzingis.

Luka Dončić, ki je v podaljšku zgrešil oba meta iz igre in 28 sekund pred koncem za povrh prejel še izključujočo 6. osebno napako, se je izkazal s trojnim dvojčkom – 28 točkami (5/9 za eno, 10/18 za dve in 1/9 za tri), 13 skoki in 10 podajami, na preostalih sedmih tekmah rednega dela pa bo moral biti bolj pozoren na izgubljene žoge, saj jih je tokrat zapravil kar 8 oziroma največ na tekmi.