You are currently viewing Telički kažejo svojo moč v gosteh

Telički kažejo svojo moč v gosteh

V primerjavi s prejšnjo sezono so Dallas Mavericksi v letošnjem tekmovalnem letu najbolj napredovali predvsem pri predstavah na gostovanjih, kjer se z višjim odstotkom zmag lahko pohvalita samo vodilni ekipi lige Milwaukee Bucks in Los Angeles Lakers.

V gosteh so Jezerniki trenutno 83,3 (20/4), Jeleni 81,8 (18/4), Telički pa 73,6-odstotno uspešni (14/5), na lestvicah zahodne in vzhodne konference pa po novem zasedajo 1. oziroma 5. mesto.

Mavericksi so Houston Rocketse prehiteli z zmago pri Portland Trail Blazersih, ki so jih v zadnjih dveh tednih premagali še drugič. Pred domačimi navijači so slavili z rezultatom 120:112, sinoči pa so zmagali z izidom 125:133.

DONČIĆ PROTI PORTLANDU POSTAVIL NOV OSEBNI REKORD!

Za razliko od prvega dvoboja, ki je bil dokončno odločen šele v zadnjih 70 sekundah, je bil zmagovalec drugega znan že pred vstopom v poslednjih pet minut igre.

Varovanci trenerja Ricka Carlisla so se v zadnjo četrtino podali z naskokom 13 točk (90:103), tekmo pa nato odločili med 40. in 42. minuto, ko so z delnim izidom 10:2 (Jalen Brunson 5, Kristaps Porzingis 3 in Maxi Kleber 2) prednost povečali na neulovljivih 18 točk (101:119).

STATISTIKA TEKME MED BLAZERSI IN MAVERICKSI

Luka Dončić je za 28. zmago Dallasa prispeval 27 točk (3/6 za eno, 9/14 za dve in 2/11 za tri), v 35 minutah na parketu pa dosegel še 9 podaj, 6 skokov in 2 pridobljeni žogi.

»Naš cilj je končnica, zato je pomembna samo zmaga,« je po doseženem uspehu povedal Dončić, ki se je ob tem dotaknil tudi prvega povabila na tekmo vseh zvezd. »Čudovito. Nikoli si nisem mislil, da mi bo to kdaj uspelo v življenju. Bilo je zelo čustveno. Kot otrok sem samo sanjal, da bi kdaj igral v ligi NBA, ne pa da bi igral na tekmi All Star.«