You are currently viewing Primorska svojo dominanco prikazala tudi proti Heliosu

Primorska svojo dominanco prikazala tudi proti Heliosu

V letošnji sezoni druge divizije lige ABA se je v sredo odigral prvi slovenski derbi, na katerem je prepričljivo slavila Sixt Primorska, ki je Helios Sunse v 5. kolu odpravila s kar 87:58.

Koprčani so v domači areni Bonifika zaostajali le v prvi minuti tekme, potem pa vpeljali svoj sistem igre, z delnim nizom 14:2 (Marko Jagodić Kuridža 5, Lance Harris 4, Žan Mark Šiško 3 in Marjan Čakarun 2) prevzeli vodstvo (14:5) in prvo četrtino dobili s 27:18.

V drugi četrtini (22:14) so gostitelji z 12 točkami Daniela Vujasinovića in Harrisa prednost povišali na 17 točk (49:32), po prav tako gladko dobljenem drugem polčasu (38:26) pa osvojili še peto zaporedno zmago.

STATISTIKA TEKME MED PRIMORSKO IN HELIOSOM

Z 12 točkami, 9 skoki, 2 blokadama in podajama ter 1 pridobljeno žogo je bil najkoristnejši igralec Primorske Hrvat Marko Jagodić Kuridža, najbolj učinkovit igralec Heliosa pa je bil Urban Durnik, ki je v svoji najboljši ligaški predstavi zabeležil 15 točk, 8 skokov in 2 podaji.

STATISTIKA TEKME MED DYNAMICOM IN ROGAŠKO

Sinoči je na srečanju 5. kola nastopila tudi Rogaška in v gosteh pri srbskem Dynamicu po vseh štirih izgubljenih četrtinah klonila s 74:91.

Pri Slatinčanih, ki so za Beograjčani najbolj zaostajali pri metu za dve točki (17/36 oz. 47,2 % : 24/36 oz. 66,7 %), je najvišji količnik uspešnosti zbral Marko Pajić (16), ki je dosegel 13 točk, 4 skoke in 1 blokado.

Sorodni prispevki: Jadranska liga v pričakovanju prvega slovenskega obračuna