You are currently viewing Telički deklasirali podprvake lige NBA

Telički deklasirali podprvake lige NBA

Dallas Mavericksi so v soboto s 110:102 ugnali branilce naslova Toronto Raptorse, štiri dni kasneje pa so se srečali še z aktualnimi podprvaki Golden State Warriorsi in iz dvoboja prav tako odšli kot zmagovalci.

Telički so letos močno oslabljene Bojevnike v Dallasu odpihnili z neverjetnimi 48 točkami razlike (142:94) in drugič v sezoni vknjižili tretjo zaporedno zmago.

Obračun med lanskimi neudeleženci končnice in podprvaki lige NBA ni bil niti malo izenačen, saj so gostitelji gostom že v prvih 12 minutah natresli kar 44 točk (44:16), ob polčasu vodstvo povišali na 36 točk (74:38), nato pa nekoliko popustili in po vseh štirih dobljenih četrtinah zasluženo slavili z rezultatom 110:102.

STATISTIKA TEKME MED MAVERICKSI IN WARRIORSI
STATISTIKA TEKME MED HEATOM IN CAVALIERSI

Za prvega strelca Mavsov se je še 12. v sezoni izkazal Luka Dončić, ki je na svoji 14. tekmi sezone vknjižil že 6. trojnega dvojčka v tem mesecu, skupno pa že 7. v novem tekmovalnem koledarju.

Luka je v 26 minutah na parketu prispeval 35 točk (7/8 za eno, 5/8 za dve in 6/10 za tri), 11 podaj, 10 skokov in 4 pridobljene žoge, največ točk pa je vpisal v zloglasni prvi četrtini (22), ko je zadel kar 5 metov z razdalje.

Včeraj je novo tekmo odigral tudi Goran Dragić, ki se je s Heatom še drugič zapovrstjo pomeril s Cleveland Cavaliersi in jih po zmagi v Clevelandu (97:108) premagal tudi v Miamiju (124:100). Za zmago je v 26 minutah pristavil 13 točk (5/9 za dve in 1/4 za tri), 6 podaj, 4 skoke in 1 blokado.

Sorodni prispevki: Luka Dončić z novim trojnim dvojčkom prvič čez 40 točk!