You are currently viewing Luka Dončić z novim trojnim dvojčkom prvič čez 40 točk!

Luka Dončić z novim trojnim dvojčkom prvič čez 40 točk!

Za Luko Dončićem in Dallas Mavericksi je nov izjemen večer. Teksačani so doma premagali zvezne rivale San Antonio Spurse, Ljubljančan pa je kot prvi Slovenec v ligi NBA trojni dvojček osvojil z več kot 40 doseženimi točkami!

Mavsi so v American Airlines Centru slavili s 117:110, 20-letni slovenski reprezentant pa je za zmago v 35 minutah igre prispeval kar 42 točk (9/13 za eno, 9/14 za dve in 5/13 za tri), 12 podaj in 11 skokov.

STATISTIKA TEKME MED DALLASOM IN SAN ANTONIOM

To je bil že Lukov 6. trojni dvojček v letošnji sezoni, skupno pa že 14. v njegovi karieri v ligi NBA. Dončić v mesecu novembru dosega povprečno 31,5 točke, 11,5 skoka in 10,4 podaje na tekmo.

Telički so obračun začeli odlično in z dvema zaporednima trojkama Dončića in Doriana Finneyja Smitha že v 8. minuti povedli za 16 točk (22:6), kljub izjemnemu začetku pa potem za zmago trepetali vse do zadnje sekunde.

Ostroge so se namreč 43 sekund pred iztekom četrte četrtine s trojko Rudyja Gayja približale na vsega 2 točki razlike (112:110), zmago gostiteljev pa sta v preostalem času vendarle potrdila Dončić in Seth Curry, ki sta nanizala zadnjih 5 točk na tekmi.

Dallas Mavericksi so z 8. zmago v sezoni na lestvici Zahoda s 7. napredovali na 5. mesto.

Sorodni prispevki: Dončić osupnil najbolj zahtevno občinstvo, Dragić ugnal bivše prvake