You are currently viewing Dončić osupnil najbolj zahtevno občinstvo, Dragić ugnal bivše prvake

Dončić osupnil najbolj zahtevno občinstvo, Dragić ugnal bivše prvake

Ekipa Dallas Mavericksov se je še drugič v tednu dni pomerila z New York Knicksi in po porazu v Dallasu izgubila tudi tekmo v New Yorku (106:103). Sinoči je bila na gostovanju dejavna tudi zasedba Miami Heata, ki pa je na tujem terenu zabeležila uspeh, saj je v Clevelandu prvič v sezoni premagala Cavalierse (108:97).

Telički so z drugim zaporednim in skupno petim porazom zdrsnili nazaj na osmo mesto zahodne konference, Vročica pa po drugi zaporedni in skupno osmi zmagi ostaja na izvrstnem drugem mestu vzhodne konference.

STATISTIKA TEKME MED NEW YORKOM IN DALLASOM
STATISTIKA TEKME MED CLEVELANDOM IN MIAMIJEM

Izbranci Ricka Carlisla so tekmo izgubili v zadnjih 30 sekundah, ko so po izenačenju na 101:101 prejeli 5, dali pa samo še 2 točki, ki ju je dosegel nihče drug kot naš Luka, varovanci Erika Spoelstre pa so srečanje dobili v prvih dveh četrtinah, v katerih so obakrat dali 34 in prejeli 22 točk. V prvem polčasu sta s 14 točkami blestela predvsem Kendrick Nunn in Tyler Herro.

Luka Dončić je v 36 minutah igre prispeval 33 točk (10/13 za eno, 7/11 za dve in 3/12 za tri), 11 podaj, 10 skokov, 3 pridobljene žoge in 1 blokado, Goran Dragić pa je v 25 minutah vpisal 9 točk (2/2 za eno, 2/5 za dve in 1/5 za tri), 7 podaj, 3 skoke in 2 pridobljeni žogi.

Luka je vknjižil že 5. letošnji trojni dvojček in postal drugi najmlajši igralec, ki mu je trojni dvojček uspel v sloviti dvorani Madison Square Garden. Najmlajši je bil legendarni Magic Johnson, ki je 5. februarja 1980 pri svojih 20 letih in 175 dnevih zbral 19 točk, 11 podaj in 10 skokov.

Sorodni prispevki: Dončić postavil nov strelski rekord, Dragić poražen pri LeBronu