You are currently viewing Dončić z Dallasom še podaljšal zmagoviti niz

Dončić z Dallasom še podaljšal zmagoviti niz

Slovenski košarkarski biser Luka Dončić v velikem slogu zaključuje s tekmovanjem v mesecu novembru. Z Dallas Mavericksi je sinoči v ligi NBA gostoval pri sosednjih Houston Rocketsih in jim s fantastično predstavo pomagal doseči že peto zaporedno zmago.

Varovanci Ricka Carlisla so svoje teksaške tekmece v Houstonu odpravili z rezultatom 137:123, do konca tega meseca pa bodo obstoječe 4. mesto na lestvici zahodne konference skušali izboljšati še z zmagama nad Los Angeles Clippersi in Phoenix Sunsi.

STATISTIKA TEKME MED HOUSTONOM IN DALLASOM

V prvem polčasu so Telički povsem nadigrali Rakete, saj so 45 točkam iz prve četrtine v naslednji periodi igre dodali še 33 točk in na odmor odšli s 17 točkami naskoka (61:78). V prvih 24 minutah sta se v vrstah Dallasa najbolj dokazala Tim Hardaway z 19 in Luka Dončić s 17 točkami.

Gostitelji so v tretji četrtini vrnili udarec in zaostanek znižali na 10 točk (95:105), v zadnji četrtini pa so pobudo znova prevzeli gostje in se med 39. in 44. minuto z delnim izidom 16:6 (Dončić 7, Kristaps Porzingis 5, Hardaway in Maxi Kleber 2) oddaljili za odločilnih 15 točk (111:126).

Dončić se je na koncu zaustavil šele pri 41 točkah (6/8 za eno, 10/16 za dve in 5/14 za tri točke), 10 podajah, 6 skokih, 2 pridobljenih žogah in 1 blokadi ter s tem prišel do svojega drugega najboljšega strelskega izkupička v sezoni.

Njegov strelski rekord kariere še zmeraj predstavlja 42 točk, ki jih je Luka na prvi dan tekočega tedna, ob domači zmagi s 117:110, natresel petkratnim ligaškim prvakom San Antonio Spursom.