You are currently viewing Slovo Dragića in Dončića štelo več kot 60 točk

Slovo Dragića in Dončića štelo več kot 60 točk

V ligi NBA se bo danes končal prvi polni tekmovalni mesec letošnje sezone, od katerega sta se slovenska predstavnika Goran Dragić in Luka Dončić z velikim zadovoljstvom poslovila že včeraj.

“Gogi” se je z Miami Heatom pod mesec november podpisal z domačo zmago proti Golden State Warriorsom (122:105), “Donke” pa je z Dallas Mavericksi njemu pomahal v slovo z gostujočo zmago nad Phoenix Sunsi (113:120).

Floridčani so s številnejšimi razpoloženimi igralci vodili od prve do zadnje minute in že v prvi četrtini razliko povečali na 20 točk (41:21), Teksačani pa so se z Arizončani v vodstvu izmenjavali vse do zadnjih 8 minut, potem pa napeli še zadnje atome moči in minimalni zaostanek z delnim izidom 17:2 v pičlih 5 minutah spremenili v prednost 14 točk (99:113).

STATISTIKA TEKME MED HEATOM IN WARRIORSI
STATISTIKA TEKME MED SUNSI IN MAVERICKSI

Pri Miamiju je bil v prvi četrtini najbolj razigran Duncan Robinson (12 točk), pri Dallasu pa je v ključnem trenutku četrte četrtine stopil v ospredje Luka Dončić in prispeval 6 pomembnih točk.

Luka je srečanje končal pri kar 42 točkah (15/18 za eno, 9/13 za dve in 3/11 za tri), 11 podajah in 9 skokih, v 38 minutah pa dodal še 1 pridobljeno žogo, Goran pa se je po 27 minutah igre ustavil pri 20 točkah (1/1 za eno, 8/9 za dve in 1/4 za tri), 5 skokih, 4 podajah in 1 pridobljeni žogi.

Dončić je s tem izkupičkom izenačil strelski rekord kariere v ligi NBA, Dragić pa je v letošnji sezoni več kot 20 točk zbral le na treh tekmah – 26. oktobra proti Bucksom (25 točk), 29. oktobra proti Hawksom (21) in 7. novembra proti Sunsom (25).

Sorodni prispevki: Dončić z Dallasom še podaljšal zmagoviti niz