You are currently viewing Slovenija z izjemno drugo četrtino do prve zmage

Slovenija z izjemno drugo četrtino do prve zmage

Po uvodnem porazu proti lani tretjeuvrščeni Turčiji se je slovenska moška reprezentanca do 16 let na evropskem prvenstvu divizije A v italijanskem Vidmu pomerila z izbrano vrsto Estonije in s precej bolj učinkovito ekipno igro prišla do svoje prve zmage.

Slovenci so proti Turkom z vsega 24-odstotnim metom iz igre (18/75) izgubili z 52:74, proti Estoncem pa odstotek meta dvignili na število 39 (27/68) in s prav tako boljšo moštveno predstavo (na 1. tekmi je njihov količnik učinkovitosti znašal 34, na 2. pa že 74) zmagali z rezultatom 68:63.

Izbranci trenerja Dejana Gašparina so na sinočnji tekmi zaostajali le dobro minuto in pol, prvo večjo prednost pa so si priigrali že na začetku prve četrtine, ko so na krilih 8 točk, 4 skokov, 2 podaj in pridobljenih žog ter 1 blokade Saše Cianija in Tiborja Mirtiča povedli z 11:3.

V uvodnih 10 minutah smo videli tudi edini pravi odgovor Estoncev, ki so do konca četrtine z delnim izidom 11:2 prevzeli vodstvo (14:13), že v drugi periodi igre pa so nato pobudo znova prevzeli Slovenci in po kar 29 doseženih točkah (Urban Klavžar 11 – za tri točke 3/4) na glavni odmor odšli z naskokom 9 točk (42:33).

Naši fantje so v tretji četrtini prednost zadržali v svojih rokah (56:49), zmago pa dokončno potrdili v zadnji minuti igre, ko so v naelektrenem ozračju še zadnji napad tekmecev prekinili s košem Cianija ter izsiljeno osebno napako in polovično uspešnima prostima metoma Klavžarja (63:68).

Urban Klavžar (18 točk, 4 skoki in 2 ukr. žogi) in Saša Ciani (11 točk, 8 skokov in 3 ukr. žoge) sta bila tudi sicer prva strelca in najkoristnejša igralca Slovenije, za katero je dvomestno število točk zbral še Mark Filip Ivanković (10).

Izbrana vrsta kadetov bo danes odigrala še zadnjo tekmo skupinskega dela tekmovanja. Ob 21. uri jo v dvorani Maria Vecchiata čaka še obračun z Litvo, ki je v preteklih krogih prav tako zmagala proti Estoniji (94:56) in izgubila proti Turčiji (80:83). Njen najkoristnejši igralec ter tudi 1. podajalec (povp. 4,5 podaje) in 3. strelec (9,5 točke) je 190 cm visoki branilec Radvilas Kneižys.

Evropsko prvenstvo divizije A za kadete:

Skupina C, sobota, 10. avgust:

ESTONIJA – SLOVENIJA 63:68 (14:13, 19:29, 16:14, 14:12)

Reinart 17, Kuusmaa 12, Kilk 11; Klavžar 18, Ciani 11, Ivanković 10.

STATISTIKA

Dejan Gašparin, selektor slovenske reprezentance:

“Čestitam fantom za zasluženo zmago. Morda to ni bila najlepša tekma, ampak tudi takšno je potrebno zmagati. V nedeljo gremo sproščeno nad favorizirane Litovce. Prepričan sem, da bodo fantje dali vse od sebe, predvsem pa odigrali še bolje kot na prvih dveh tekmah.”

Sorodni prispevki: Kadeti se bodo skušali približati dosežkom mladincev in mlajših članov