You are currently viewing Mladinke prvenstvo začele s tremi zmagami!

Mladinke prvenstvo začele s tremi zmagami!

Slovenski ženski reprezentanci do 18 let gre na evropskem prvenstvu divizije B v Skopju zaenkrat vse kot po maslu. Po treh tekmah v skupini A so naša dekleta namreč še vedno neporažena, do konca prvega dela tekmovanja pa ju čakata še dva, dosti težja obračuna.

Varovanke selektorja Ernesta Novaka so prvenstvo odprle z neverjetno zmago nad Kosovom (97:12), potem pa prav tako prepričljivo premagale še Norveško (70:31) in Estonijo, od katere so bile danes boljše s 74:51.

Tako kot na prvih dveh tekmah, so si Slovenke tudi na tretjem srečanju prvo večjo prednost priigrale že v uvodni četrtini (13:25), nato pa nekoliko popustile, sploh prvič na prvenstvu izgubile posamezno periodo igre (17:16) in na glavni odmor odšle s še zmeraj spodbudnim naskokom 11 točk (30:41).

Po vrnitvi na igrišče so pobudo znova prevzele slovenske košarkarice in kljub zgolj 19-odstotnem metu iz igre (3/14 za dve in 1/7 za tri) v tretji četrtini prednost povečale na 12 točk (38:50), v četrti četrtini pa zopet pokazale vse svoje znanje in po novih 24 doseženih točkah povsem zasluženo vpisale tretjo zaporedno zmago (51:74).

V ključnih trenutkih dvoboja sta se na strani Slovenije najbolj izkazali branilki Lea Debeljak (21 točk) in Ajda Burgar (20), ki tudi sicer veljata za najkoristnejši igralki naše izbrane vrste.

Burgarjeva na tekmo povprečno dosega 14,3 točke, 7 skokov, 4 podaje in 2,7 pridobljene žoge, Debeljakova pa 16,7 točke, 5,7 skoka, 3 pridobljene žoge in 2 podaji. Naša tretja najbolj učinkovita igralka je branilka Elma Dautović, katere povprečje znaša 12 točk, 6,7 skoka, 1,3 podaje ter 1 blokado in pridobljeno žogo.

Slovenke imajo jutri tekmovanja prost dan, že v torek in sredo pa ju čakata še zadnja dva obračuna v predtekmovanju. Najprej se bodo pomerile s prav tako še neporaženimi Finkami (2/0), nato pa še z Dankami, ki imajo po današnjem uspehu nad Kosovkami (37:106) izkupiček dveh zmag in enega poraza.

Evropsko prvenstvo divizije B za mladinke:

Skupina A, nedelja, 7. julij:

ESTONIJA – SLOVENIJA 51:74 (13:25, 17:16, 8:9, 13:24)

Gontsarova in Kass 9, Asi 8, Okuneva 6; Debeljak 21, Burgar 20, Vrečer 11.

STATISTIKA

Ernest Novak, selektor slovenske reprezentance:

“Danes smo igrali proti izjemno neugodnemu nasprotniku. Estonke so se borile do konca. Mi smo ponovno začeli premalo čvrsto, vendar so dekleta pokazala svoj pravi karakter in s skupnimi močmi prišla do zaslužene zmage, za kar jim čestitam. Pred nami je prost dan, ki ga bomo izkoristili za počitek in pripravo na Finsko.”