You are currently viewing Pokalni in državni prvaki uvodoma do gladke zmage

Pokalni in državni prvaki uvodoma do gladke zmage

Na prvih dveh tekmah polfinala državnega prvenstva sta Sixt Primorska in Petrol Olimpija upravičili vlogo favoritinj in proti Krki in Helios Sunsom s prepričljivo predstavo povedli v seriji na dve zmagi.

Koprčani so Novomeščane premagali za 11 točk (85:74), Ljubljančani pa so prav tako na domačem terenu Domžalčane porazili z razliko 14 točk (74:60).

Končna rezultata ne kažeta čisto realnega poteka srečanj, saj sta bila uvodna polfinalna obračuna zares izenačena le v prvi četrtini (17:17 in 12:16), potem pa so pobudo prevzeli gostitelji in z delnima izidoma 28:14 in 21:9 na glavni odmor odšli z naskokom 14 (45:31) oziroma 8 točk (33:25), v drugem polčasu pa prednost rutinirano držali nad 8 točkami in povsem zasluženo slavili prvo zmago.

STATISTIKA TEKME MED PRIMORSKO IN KRKO
STATISTIKA TEKME MED OLIMPIJO IN HELIOSOM

Pri Primorski, ki je na dvoboju največ vodila za 27 točk (76:49), je več kot 10 točk doseglo kar pet igralcev – Tadej Ferme (15), Ivan Marinković (15), Marko Jagodić Kuridža (14), Marjan Čakarun (12) in Lance Harris (12), pri Olimpiji, ki je največ vodila za 24 točk (68:44), pa je dvomestno število točk prispevala četverica – Domen Lorbek (16), Miha Lapornik (14), Luka Šamanić (12) in Roko Badžim (11).

Na strani poražencev sta bila strelsko najbolj razpoložena Krkin Dominik Mavra z 18 in Heliosov Jure Besedič s 17 točkami, med njunimi soigralci pa sta bila dvomestna samo še Miha Škedelj (14) in Urban Oman (10).

Povratni tekmi bosta v Novem mestu in Domžalah na sporedu že jutri. V dvorani Leona Štuklja bodo košarkarji za prvo žogo skočili ob 18.45 uri, v dvorani Domžale pa 15 minut kasneje.