You are currently viewing Dallas v Los Angelesu končal črni niz porazov

Dallas v Los Angelesu končal črni niz porazov

Dallas Mavericksi so po štirih zaporednih porazih v ligi NBA vendarle dočakali 47. zmago. Šele četrti par točk v letu 2019 so dosegli na težki domači preizkušnji proti Los Angeles Clippersom, ki so jih po srditem boju premagali s 106:98.

Obračun v American Airlines Centru so bolje začeli gostje, ki so z razpoloženim dvojcem Tobias HarrisMontrezl Harrell po prvih štirih minutah igre povedli z 10:2, potem pa so začeli zadevati tudi gostitelji, ki so do sredine prve četrtine s prvim košem Dennisa Smitha razliko znižali na 6 točk (9:15), v drugo četrtino pa vstopili z zaostankom 3 točk (26:29).

Naslednjih 12 minut igre so Telički začeli bolj zavzeto, kar se je poznalo tudi na igrišču. Izid je na 29:29 poravnal veteran Devin Harris, prvo vodstvo na tekmi pa je Mavsom prinesel legendarni Dirk Nowitzki (31:30). Preostanek druge četrtine je minil ob izenačeni igri, na glavni odmor pa so zadovoljnejši odšli domači košarkarji, ki so po 11. točki Smitha vodili s 58:56.

Dvobojevalci so si bili enakovredni tudi v tretji četrtini (20:17), zato smo zmagovalce dobili v zadnji periodi rednega dela igre. Natančneje šele med 43. in 48. minuto, med katerima so gostitelji gostom dopustili doseči samo 4 točke, sami pa jih dodali še 14 in se 53 sekund pred koncem oddaljili na 9 točk (104:95).

STATISTIKA TEKME MED MAVERICKSI IN CLIPPERSI

V tem obdobju je največ točk (6) dosegel DeAndre Jordan, ki se je na koncu ustavil pri 13 točkah, prvi strelec Dallasa pa je bil Harrison Barnes, ki je zbral 20 točk.

Luka Dončić je za zmago prispeval 17 točk (7/10 za eno, 5/7 za dve in 0/8 za tri), 7 skokov, 6 podaj ter 1 pridobljeno žogo in blokado, s tem izkupičkom pa je še devetič v tekočem mesecu na srečanje vknjižil vsaj 15 točk, 6 skokov in 4 podaje.