You are currently viewing VIDEO: Razigrana Slovenca z atraktivnimi potezami osupnila navijače Miamija in Dallasa

Slovenska košarkarja v ligi NBA Goran Dragić in Luka Dončić sta imela sinoči zopet svoj večer, njuna kluba Miami Heat in Dallas Mavericks pa sta slavila 6. zmago v sezoni.

“Gogi” je z Vročico gostoval pri Brooklyn Netsih in jih premagal s 120:107, “Donke” pa je s Telički gostil Utah Jazz in ga odpravil s kar 50 točkami razlike (118:68).

Ljubljančana sta pod severnoameriškimi koši navdušila, znova pa je nekoliko boljšo predstavo prikazal Goran, ki je v 29 minutah dosegel kar 21 točk (4/6 za eno, 7/11 za dve in 1/4 za tri), 4 podaje in 3 skoke ter bil s tem izkupičkom drugi najboljši strelec Miamija.

Pri zmagovalcih je bil med prvimi tremi strelci tudi Luka, ki je za zmago Dallasa prispeval 13 točk (1/2 za dve, 3/9 za dve in 2/4 za tri), 6 skokov, 2 podaji in pridobljeni žogi ter 1 blokado.

STATISTIKA TEKME MED BROOKLYNOM IN MIAMIJEM
STATISTIKA TEKME MED DALLASOM IN UTAHOM

Mavericksi so zmago potrdili v tretji četrtini, v kateri so na krilih 16 točk dvojca Harrison BarnesDorian Finney Smith prednost z 12 povečali na 25 točk (84:59), Heat pa v drugi polovici četrte četrtine, v kateri so zadnji nalet gostiteljev (dobre 4 minute pred koncem so se približali na 97:106) ustavili z delnim izidom 8:1 (Tyler Johnson 5, Hassan Whiteside 2, Dragić 1) in se 185 sekund pred iztekom časa oddaljili na +16 (98:114).

Miami Heat je s prvo zmago po treh zaporednih porazih na lestvici vzhodne konference napredoval na 9. mesto (6 zmag in 8 porazov), Dallas Mavericksi pa so kljub tretji zaporedni zmagi na lestvici zahodne konference ostali na 13. mestu (6-8).

Sorodni prispevki: VIDEO: Dragić prvi strelec Miamija, Dončić znova v zmagovitem nizu