You are currently viewing VIDEO: Dragić prvi strelec Miamija, Dončić znova v zmagovitem nizu

Trinajsta tekma v letošnji sezoni lige NBA se je za slovenska legionarja v Združenih državah Amerike izkazala za (ne)srečno. Goran Dragić je z Miami Heatom doma s 114:124 izgubil proti Philadelphia 76ersom, Luka Dončić pa je z Dallas Mavericksi v gosteh s 103:98 premagal Chicago Bullse.

Bolj uspešno predstavo je uspelo pokazati izkušenejšemu Dragiću, ki je po vrnitvi po poškodbi desnega kolena še četrtič v sezoni presegel mejo 20 doseženih točk.

V 28 minutah igre je dosegel kar 22 točk (5/7 za eno, 7/11 za dve in 1/4 za tri), tem pa dodal še 5 podaj, 3 skoke, 2 pridobljeni žogi in celo 1 blokado.

Sinoči je dvomestno število točk, še trinajstič zapovrstjo, vknjižil tudi Dončić, ki je v 31 minutah zbral 11 točk (3/4 za eno, 1/5 za dve in 2/7 za tri), 6 skokov, 3 podaje in 1 pridobljeno žogo.

Vročica je tekmo izgubila v drugi polovici četrte četrtine, natančneje med 44. in 47. minuto, ko je prejela 9 zaporednih točk in 90 sekund pred koncem zaostajala s 107:120, Telički pa so si odločilno prednost priigrali med 45. in 47. minuto, ko so naredili delni izid 6:2 (Dončić in Harrison Barnes 3) in se 102 sekundi pred koncem oddaljili na 90:99.

STATISTIKA TEKME MED MIAMIJEM IN PHILADELPHIO
STATISTIKA TEKME MED CHICAGOM IN DALLASOM

Miami je po 3. zaporednem porazu na lestvici vzhodne konference zdrsnil na 10. mesto (5 zmag in 8 porazov), Dallas pa se je s 3 zmago na zadnjih 4 srečanjih na lestvici zahodne konference povzpel na 13. mesto (5-8).

Sorodni prispevki: VIDEO: Luka Dončić dal misliti Russllu Westbrooku