You are currently viewing VIDEO: Dončić blestel ob novi zmagi Dallasa

Slovenski košarkar Luka Dončić se je sinoči pomeril s še 14. od 29 nasprotnih ekip v severnoameriški ligi NBA in z Dallas Mavericksi proti Brooklyn Netsom vknjižil peto zmago na zadnjih šestih tekmah.

Telički so Mrežice v Dallasu premagali s 119:113 in se z 8. zmago na lestvici zahodne konference povzpeli že na 11. mesto.

Gostitelji so prevladovali v vseh četrtinah, razen v tretji, ki so jo izgubili s 24:31, odločilno prednost pa so si priigrali med 44. in 48. minuto, ko so naredili delni izid 11:3 in se 44 sekund pred koncem srečanja oddaljili za 10 točk (114:104).

STATISTIKA TEKME MED DALLASOM IN BROOKLYNOM

Dončić je v zadnjih 4 minutah prispeval 3 točke in 2 skoka, obračun pa po 33 minutah igre končal pri 21 točkah (9/11 za eno, 3/8 za dve in 2/3 za tri), 9 skokih, 4 podajah in 2 pridobljenih žogah ter se tako znova spogledoval z dvojnim dvojčkom, ki ga je osvojil dva dni poprej.

Dallas Maverickse sedaj čakata dva dneva zasluženega oddiha, pod soje žarometov pa se bodo vrnili v soboto, ko bodo doma gostili 7. najuspešnejše moštvo Vzhoda, Boston Celticse (9 zmag in 9 porazov).