You are currently viewing Blažič in Pangos prepričljivo boljša od Prepeliča in Randolpha

Blažič in Pangos prepričljivo boljša od Prepeliča in Randolpha

Katalonska Barcelona je v 10. krogu španskega državnega prvenstva gostila prvi “el clasico” sezone in proti aktualnemu prvaku Realu zmagala s prepričljivih 86:69.

Jaka Blažič in Kevin Pangos sta proti Klemnu Prepeliču in Anthonyju Randolphu prevladovala v vseh štirih četrtinah, tretjo zaporedno zmago pa vknjižila po zaslugi naravnost odlične igre v zadnjih desetih minutah, v katerih so Katalonci dali kar 23, prejeli pa le 10 točk.

STATISTIKA TEKME MED BARCELONO IN REALOM

Na slovenskem derbiju je najbolj navdušil Kanadčan slovenskih korenin Kevin Pangos, ki je v 18 minutah zabeležil 7 točk (2/6 za dve in 1/2 za tri), 4 podaje, 2 pridobljeni žogi in 1 skok.

Prepelič je v 9 minutah zbral 3 točke (1/3 za tri) in 2 podaji, Randolph je v 17 minutah dosegel 8 točk (1/2 za dve in 2/7 za tri), 2 skoka in 1 pridobljeno žogo, Blažič pa je v zgolj 3 minutah igre ostal pri prazni statistiki.

Med preostalimi slovenskimi legionarji v ligi Endesa se je zmage razveselil samo še Vlatko Čančar, ki je z Burgosom doma z 79:68 porazil Tenerife, Luka Rupnik in pomožni trener Jaka Lakovič pa bila poražena.

Rupnik je s Fuenlabrado na domačem parketu z 79:85 moral priznati premoč Andorri, Lakovič pa je z Joventutom v gosteh pri Zaragozi klonil s kar 66:112.

STATISTIKA TEKME MED:

BURGOSOM IN TENERIFI
FUENLABRADO IN ANDORRO
ZARAGOZO IN JOVENTUTOM

Čančar je za zmago v 22 minutah prispeval 2 točki (2/2 za eno in 0/3 za tri) in pridobljeni žogi ter 1 skok in podajo, Rupnik pa je ob porazu v 15 minutah vpisal 4 točke (2/4 za eno, 1/1 za dve in 0/3 za tri) in podaje ter 1 skok.

Po koncu 10. kroga vrh lestvice z 9 zmagami in le 1 porazom zaseda Barcelona, Baskonia in Real sta z zmago manj na 2. in 3. mestu, Joventut (5-5), Burgos (4-6) in Fuenlabrada (4-6) pa zasedajo 10., 11. in 12. mesto.