You are currently viewing Znani vsi udeleženci 3. kroga pokala Spar

Znani vsi udeleženci 3. kroga pokala Spar

V slovenskem moškem pokalnem tekmovanju smo sinoči dobili še zadnjega udeleženca 3. kroga, v katerem bodo po četrtoligaških in tretjeligaških klubih začeli nastopati še drugoligaši in prvoligaši.

Kot zadnja je do napredovanja prišla še ekipa Nova Gorica mladi, ki je iz nadaljnjih bojev izločila prav tako tretjeligaško moštvo Pivke Perutninarstvo.

Novogoričani so prejšnji četrtek po izjemni prvi četrtini (35:15) doma zmagali za velikih 20 točk (95:68), včeraj pa so Pivčane z odlično igro v tretji četrtini (13:24) ugnali še v gosteh (66:72) in si zagotovili dva obračuna s prvoligašem Šenčurjem Gorenjsko gradbeno družbo. Na prvi tekmi je bil najkoristnejši igralec Nove Gorice mladih Žan Petejan, na drugi pa Miha Lipičar.

Primorci se bodo z Gorenjci prvič srečali 23. oktobra v Novi Gorici, prva tekma 3. kroga pokala Spar pa se bo odigrala že danes ob 20. uri, ko se bosta v Ajdovščini pomerili Leone Ajdovščina in Ilirija.

V naslednjem kolu ostale pare predstavljajo Nazarje in Ljubljana, Litija in Hrastnik, Parklji in Terme Olimia Podčetrtek, Bistrica in Šentjur, Slovan in Plama-pur, ECE Triglav in Mesarija Prunk Sežana, PVC Nagode Postojna in Portorož, Calcit in Hopsi, Kolpa Črnomelj in LTH Castings, Hidria in Žoltasti Troti, Krvavec Meteor in Helios Sunsi, Grosuplje in Celje ter Janče in Zlatorog.