You are currently viewing 45 let nazaj v ligi NBA podeljeno rekordno število blokad

45 let nazaj v ligi NBA podeljeno rekordno število blokad

Na današnji dan leta 1973 sta bila v severnoameriški ligi NBA postavljena nova rekorda v številu podeljenih blokad na posamezno tekmo, ki veljata še danes.

Na prav tako nedeljski večer so se v Forumu v Los Angelesu pomerili Lakersi in Portland Trail Blazersi, zmaga Jezernikov s 111:98 pa bi najbrž šla v pozabo, če ne bi na njej zablestel njihov član Elmore Smith.

Tedaj 24-letni in 213 cm visoki center je namreč v kar 48 minutah igre prispeval trojnega dvojčka, ki ga je osvojil z 12 točkami, 16 skoki in neverjetnimi 17 blokadami.

“Elmore the Rejector” je 11 blokad podelil že pred koncem prvega polčasa, z obema dosežkoma pa še danes drži rekorda po številu podeljenih blokad v enem polčasu oziroma na eni tekmi.

Smith, ki je v Los Angeles istega leta prišel kot zamenjava za upokojenega Wilta Chamberlaina, iz njega pa dve leti kasneje odšel kot del menjave za Kareema Abdula Jabbara, je od 23. do 30. oktobra leta 1973 sicer zbral izjemnih 55 blokad, sezono 1973/74 pa končal s povprečjem 12,5 točke, 11,2 skoka in 4,9 blokade.

Jan Kropf

Sorodni prispevki: Goran Dragić z novim strelskim rekordom kot prvi Slovenec presegel mejo 10.000 točk