You are currently viewing Mladinci vzeli skalp evropskim podprvakom!

Mladinci vzeli skalp evropskim podprvakom!

Slovenska moška reprezentanca do 18 let je na evropskem prvenstvu divizije A osvojila svojo prvo zmago. Po včerajšnjem porazu proti lani tretjeuvrščeni Franciji (52:66) se je v grškem Volosu danes zoperstavila aktualni podprvakinji Latviji in jo s hrabro in precej bolj osredotočeno igro v končnici ugnala s 73:71.

Tako kot proti Francozom, so Slovenci tudi proti Latvijcem tekmo začeli sila nervozno, kar se je seveda odrazilo na igrišču. V skoraj 4 minutah igre so uspeli doseči zgolj 2 točki (7:2), nato pa stopili skupaj in naravnali roke, z delnim nizom 12:2 (Gregor Glas 5, Andrej Stavrov 3, Žiga Samar in Maj Dušanič 2) povedli s 14:9, potem pa spet nekoliko popustili in prvo četrtino dobili s 15:14.

Varovanci Petra Markovinoviča so proti Franciji v drugi četrtini zbrali le 10 točk, proti Latviji pa si takšnega spodrsljaja niso dovolili, temveč so dotedanjemu strelskemu izkupičku v naslednjih 10 minutah dodali še 20 točk in ob polčasu zaostajali le za pičli 2 točki (37:35).

Borbenost v obrambi in potrpežljivost v napadu sta se našim fantom začeli obrestovati v tretji četrtini, v kateri so slednji s še naprej razigranim Glasom znova prevzeli vodstvo, po spet boljši igri Latvijcev pa sta moštvi v zadnjo četrtino odšli povsem poravnani (54:54).

Rezultat je bil zadnjič izenačen 3 minute in pol pred koncem tekme (62:62), njenega zmagovalca pa je odločilo zadnjih in zato še kako razburljivih 120 sekund.

Tehtnico sta na stran Slovenije še zadnjič začela nagibati Samar in Glas, usodo Latvije pa je dokončno zapečatil Bine Prepelič, ki je 16 sekund pred iztekom časa izsilil osebno napako in z natančnima prostima metoma razliko povečal na, kot se je izkazalo, neulovljive 4 točke (69:73).

Na strani zmagovalcev se je med strelce vpisalo kar 10 od 11 igralcev, ki so vstopili v igro, največ (indeksnih) točk pa je uspelo zbrati Žigi Samarju (24), ki je bero 20 točk obogatil še s kar 10 skoki, 5 podajami in 3 pridobljenimi žogami.

Gregor Glas se je ustavil pri 16 točkah, 9 ali več točk pa sta dosegla še Andrej Stavrov (10) in Bine Prepelič (9).

Slovensko izbrano vrsto jutri čaka še zadnja tekma skupinskega dela. Ob 20.15 uri se bo pomerila še z gostiteljico Grčijo, ki je na prvih dveh tekmah v skupini C prav tako vknjižila polovični izkupiček.