You are currently viewing Boj za končnico najbolje začeli pokalni prvaki

Boj za končnico najbolje začeli pokalni prvaki

V najmočnejšem slovenskem državnem prvenstvu v košarki se je minuli vikend končal prvi krog drugega dela tekmovanja, ki je razdeljen na ligo za prvaka in ligo za obstanek.

Na prvih 5 tekmah drugega dela lige Nova KBM so za najbolj prepričljivo zmago poskrbeli košarkarji Sixta Primorske, ki so v ponovitvi finala pokalnega prvenstva Hopse vnovič porazili z več kot 15 točkami razlike.

Koprčani so Polzelane tokrat v gosteh odpravili z 81:63, odločilno prednost pa so si zagotovili že v prvem polčasu, ki so ga na krilih 15 točk Hrvata Marka Jagodića Kuridže in Američana Lanca Harrisa dobili s 43:30. Obračun je zaznamoval tudi občutno boljši met z razdalje gostov, ki so za tri točke metali s 14-odstotno večjo uspešnostjo (9/30) kot gostitelji (4/25).

V ligi za prvaka sta bili uspešni še branilka naslova Petrol Olimpija in Rogaška, ki sta Krko in Helios Sunse ugnali s 70:65 oziroma z 90:83, medtem ko sta ligo za obstanek najbolje začela Šenčur Gorenjska gradbena družba in Šentjur, ki sta v prav tako izenačenem boju z Zlatorogom in Ilirijo zmagala z 81:71 oziroma z 71:67.

V Novem mestu in Laškem sta zmagovalca odločila delna niza 11:0 (Dražen Bubnić 4, Miha Lapornik 3, Jan Špan in Roko Badžim 2) in 6:0 (Ramo Rizvić 4, Dino Murić 2), s katerima so Ljubljančani in Šenčurjani 5 minut oziroma 9 sekund pred koncem povedli z 59:47 oziroma z 81:71, v Rogaški Slatini in Šentjurju pa so zmago domačinov zrežirali Sreten Knežević in Mirza Sarajlija ter Davor Konjević. Prva dva sta v zadnjih 90 sekundah poslednji nalet Domžalčanov ustavila s 4 zaporednimi točkami, tretji pa je upe Ljubljančanov dokončno pokopal 9 sekund pred zadnjim zvokom sirene, ko je bil obakrat natančen s črte prostega meta.

STATISTIKA TEKME MED:

HOPSI IN PRIMORSKO
KRKO IN OLIMPIJO
ROGAŠKO IN HELIOSOM
ZLATOROGOM IN ŠENČURJEM
ŠENTJURJEM IN ILIRIJO

V prvem krogu drugega dela tekmovanja so se za najkoristnejše igralce izkazali Nejc Barič (Zlatorog; 26 točk, 5 skokov in 4 ukr. žoge; indeks 29), Smiljan Pavić (Šenčur; 16 točk, 6 skokov in 3 podaje; 26), Mirza Sarajlija (Rogaška; 18 točk, 6 podaj ter 4 ukr. žoge in skoki; 24), Hrvat Marjan Čakarun (Primorska; 10 točk in skokov ter 3 podaje; 21), Američan Donovon Jack (Hopsi; 15 točk, 7 skokov in 2 blokadi; 20), Igor Tratnik (Helios; 21 točk, 2 ukr. žogi ter 1 skok in podaja; 20), Hrvat Davor Konjević (Šentjur; 10 točk, 9 skokov in 8 podaj; 19), Miha Lapornik (Olimpija; 14 točk ter 1 skok in podaja; 15), Aljaž Stopar (Ilirija; 14 točk, 4 skoki in 1 podaja; 14) in Luka Lapornik (Krka; 9 točk, 3 podaje ter 2 skoka in ukr. žogi; 10).