You are currently viewing V gosteh so se visokemu porazu izognili samo pokalni zmagovalci

V gosteh so se visokemu porazu izognili samo pokalni zmagovalci

Sinoči so se istočasno začele vse preostale tekme 8. kola lige Nova KBM, v katerem sta v gosteh zmago vpisali le državna prvakinja Petrol Olimpija in pokalna zmagovalka Sixt Primorska, ki si pred nadaljevanjem tekmovanja delita vrh lestvice.

Zmaji so do tretjega zaporednega uspeha prišli v ljubljanskem mestnem obračunu proti Iliriji (74:104), tigri pa so v četrtem slavju zapovrstjo uživali v Šentjurju (88:94).

Vsi ostali gostje so bili tokrat visoko poraženi. Rogaška je proti Krki izgubila za 21 točk (81:60), Zlatorog je proti Helios Sunsom klonil za 22 točk (87:65), Šenčur Gorenjska gradbena družba pa je bil proti Hopsom poražen s kar 23 točkami razlike (99:76).

Koprčani, ki so še ob polčasu zaostajali za 13 točk (50:37), so si zmago priigrali z bolj učinkovito igro v drugem polčasu (38:57; Marjan Čakarun 22) oziroma s hladnimi glavami v zadnji minuti tekme (1:4; Luka Vončina in Čakarun 2), Novomeščani so dokončno prevladali v tretji četrtini (23:12; Paolo Marinelli 7), Domžalčani in Polzelani pa so temelje za zmago na krilih 14 točk Đoka Šalića in 13 točk Donovona Jacka postavili že v prvem polčasu (47:29 in 56:41).

STATISTIKA TEKME MED:

ŠENTJURJEM IN PRIMORSKO
KRKO IN ROGAŠKO
HELIOSOM IN ZLATOROGOM
HOPSI IN ŠENČURJEM

V vrstah zmagovalcev so bili najkoristnejši Hrvata Marjan Čakarun (Primorska; 27 točk, 9 skokov, 2 ukr. žogi in 1 podaja) in Paolo Marinelli (Krka; 25 točk, 5 podaj in 4 skoki), Srb Miroslav Pašajlić (Helios; 21 točk ter 2 skoka in podaji) in Simo Atanacković (Hopsi; 24 točk, 7 skokov, 4 ukr. žoge in 1 podaja), v vrstah poražencev pa so bili najbolj učinkoviti Hrvat Davor Konjević (Šentjur; 25 točk, 9 skokov, 6 podaj, 5 ukr. žog in 1 blokada), Miha Vašl (Rogaška; 16 točk, 4 podaje in 3 skoki), Rene Grdadolnik (Zlatorog; 14 točk, 5 skokov in 1 podaja) in Smiljan Pavić (Šenčur; 17 točk, 4 skoki in 3 podaje).

Najboljšo predstavo je prikazal Konjević, ki je v dobrih 37 minutah igre zbral kar 34 indeksnih točk.