You are currently viewing Podprvaki znova na kolenih, novinci zrušili nekdanje prvoligaše

Podprvaki znova na kolenih, novinci zrušili nekdanje prvoligaše

V 2. slovenski košarkarski ligi se domala vsak teden zgodi vsaj en razburljiv pripetljaj, ki prvenstvo ohranja med najbolj priljubljenimi tekmovanji na slovenskih tleh.

V 9. krogu je največ prahu dvignil poraz aktualne podprvakinje Sežane, ki je bila v zadnjih treh krogih že drugič poražena. Drugouvrščeni Sežanci so niz 6 zmag prekinili na domači tekmi proti branilcu naslova Podčetrtku (85:90), drugi poraz pa utrpeli na sinočnjem dvoboju v Medvodah (82:78).

Predtem osmouvrščeni Medvoščani so dvoboj začeli z izjemno napadalno igro in po 7 zaporednih točkah Deana Bunčića in Jureta Mišiča v 5. minuti povedli z 11:5, po izenačenju gostov na 12:12 in novem delnem nizu (9:0; Luka Novak 5, Janez Korošec in Mišič 2) pa prvo četrtino dobili s 23:19.

Gostitelji so v drugi četrtini zaigrali še odločneje in na krilih 21 točk Mišiča in Stefana Tovilovića prednost povišali na 21 točk (50:29), v tretji četrtini pa so pobudo prevzeli Primorci in pred odločilno četrto četrtino razliko, s pomočjo 10 točk Roberta Abramoviča, znižali na 17 točk (62:45).

Varovanci Teddyja Delača so z bolj suvereno predstavo nadaljevali v četrti četrtini in se na krilih 21 točk Nika Bačviča in Abramoviča, 11 sekund pred koncem tekme, približali na -2 (78:76), potem pa so jim popustili živci, izbranci Andreja Božiča pa so nešportno in osebno napako nasprotnikov pretopili v odločujoče 4 točke, ki sta jih izza črte prostega meta rutinirano zadela Novak in Bunčić.

Na strani Medvod je bil po 27 točkah, 12 skokih, 10 izsiljenih osebnih napakah ter 3 podajah in pridobljenih žogah za najkoristnejšega igralca imenovan Jure Mišič, pri Sežani pa je bil z 18 točkami, 6 skoki, 5 podajami in 2 pridobljenima žogama najbolj učinkovit Niko Bačvič.

Na ostalih petih tekmah 9. kroga so novo zmago vpisali Celje, Plama-pur, Podčetrtek, Škofja Loka in Žoltasti Troti, ki so na domačem parketu premagali Triglav (99:88), Hrastnik (89:76), Portorož (90:74), Parklje (71:69) in Grosuplje (79:69).

ŽOLTASTIMI TROTI IN GROSUPLJEM

Pri zmagovalcih so bili najkoristnejši Matic Grušovnik (Celje; 27 točk, 10 skokov ter 1 blokada, podaja in ukr. žoga), Grega Sajevic (Plama-pur; 21 točk, 6 skokov in podaj ter 1 ukr. žoga), Gašper Sevšek (Podčetrtek; 27 točk, 6 skokov in 1 ukr. žoga), Sedin Karavdić (Škofja Loka; 20 točk, 8 skokov ter 1 blokada in podaja) in Črt Ristić (Žoltasti Troti; 19 točk, 5 podaj, 4 ukr. žoge in 3 skoki), pri poražencih pa so bili najbolj učinkoviti Aleksander Vojičić (Triglav; 29 točk, 4 skoki, 2 podaji in ukr. žogi ter 1 blokada), Klemen Požin (Hrastnik; 16 točk, 5 skokov in podaj ter 4 ukr. žoge), Američan Timothy Cole (Portorož; 26 točk, 10 skokov ter 2 blokadi, podaji in ukr. žogi), Matic Urbas (Parklji; 19 točk, 9 skokov, 6 podaj in 1 ukr. žoga) in Rok Savič (Grosuplje; 13 točk, 5 skokov in 2 podaji).

Željko Zagorac je ob debiju v dresu Portoroža v 29 minutah dosegel 14 točk, 4 podaje ter 1 skok in blokado, naziv MVP-ja 9. kroga sta si razdelila Grušovnik in Cole, ki sta zbrala po 31 indeksnih točk.