You are currently viewing Na slovenskem derbiju prevladala evropska prvaka

Na slovenskem derbiju prevladala evropska prvaka

V španski ligi Endesa se je sinoči zaključil 8. krog, v katerem smo znova uživali v dvoboju med slovenskimi košarkarji.

Tokrat so si nasproti stali Luka Rupnik ter Klemen Prepelič in Anthony Randolph, zmaga pa je šla v roke evropskih prvakov, saj je Real Madrid v gosteh Fuenlabrado porazil s 95:80.

Španski državni prvak si je odločilno prednost zagotovil v tretji četrtini, ko se je s kar 31 danimi točkami oddaljil za 14 točk in pred zadnjimi desetimi minutami igre povedel s 77:63.

STATISTIKA TEKME MED FUENLABRADO IN REALOM

Na tekmi je imel vidno vlogo le Randolph, ki je v 18 minutah vpisal 11 točk (1/1 za eno ter 2/3 za dve in tri), 3 skoke ter 1 blokado, podajo in pridobljeno žogo ter bil tretji najkoristnejši igralec Reala.

Prepelič je v 10 minutah zbral 2 točki (2/2 za eno in 0/2 za tri) ter 1 skok in podajo, Rupnik pa je v 13 minutah zabeležil 5 točk (1/1 za eno, 2/3 za dve in 0/2 za tri).

V 8. krogu so se zmage razveselili še Jaka Blažič in Kevin Pangos, ki sta z Barcelono s 105:73 premagala Murcio, ter pomožni trener Jaka Lakovič, ki je z Joventutom prav tako doma s 83:79 ugnal Obradoiro, poraz pa je doživel Vlatko Čančar, ki je z Burgosom v gosteh pri Gipuzkoi izgubil s 83:92.

STATISTIKA TEKME MED BARCELONO IN MURCIO
STATISTIKA TEKME MED JOVENTUTOM IN OBRADOIROM
STATISTIKA TEKME MED GIPUZKOO IN BURGOSOM

Blažič je v 23 minutah dosegel 18 točk (7/9 za eno, 4/6 za dve in 1/1 za tri), 8 skokov, 3 pridobljene žoge in 1 podajo ter z 31 indeksnimi točkami postal najkoristnejši slovenski igralec 8. kroga, Pangos je v 17 minutah vknjižil 8 točk (1/2 za dve in 2/5 za tri) ter 2 skoka in podaji, Čančar pa je tekmo po 24 minutah igre končal pri 12 točkah (4/4 za eno, 1/6 za dve in 2/2 za tri) in 5 skokih.

Po 8. krogih španskega prvenstva na vrhu njegove lestvice najdemo Barcelono (7 zmag in 1 poraz), Real je z enakim izkupičkom drugi, Baskonia (6-2) pa tretja. Joventut se s 5 zmagami in 3 porazi nahaja na 6. mestu, Burgos je z 2 zmagama manj na 11. mestu, Fuenlabrada pa s prav tako 3 zmagami in 5 porazi zaseda 13. mesto.

Sorodni prispevki: Sijajni Čančar premalo za prvi poraz Prepeliča in Randolpha