You are currently viewing Favoriti padali kot za stavo

Favoriti padali kot za stavo

V 2. slovenski košarkarski ligi se je nocoj končal 7. krog, v katerem so nižje rangirana moštva kot za stavo premagovala višjeuvrščene ekipe oziroma favorite dvobojev.

Prej enajstouvrščene Medvode so presenetile tretjeuvrščeni Triglav (85:66), devetouvrščeni Parklji so ugnali četrtouvrščeno Celje (87:99), sedmouvrščena Plama-pur je bila boljša od petouvrščene Škofje Loke (69:54), osmouvrščeni Hrastnik je premagal šestouvrščene Žoltaste Trote (87:92), vodilni Podčetrtek in drugouvrščena Sežana pa sta upravičila vlogo favorita in porazila zadnjeuvrščeno Grosuplje (90:70) in devetouvrščeni Portorož (77:69).

SEŽANO IN PORTOROŽEM

Osredotočili se bomo na največji presenečenji, ki sta se zgodili v Celju in Medvodah.

V obeh mestih so tekmo bolje začeli izraziti favoriti – Celjani so povedli s 6:0, Kranjčani pa s 5:0, potem pa so se opogumili tudi njihovi izzivalci in vodstvo prevzeli še pred iztekom 6. minute – Ljubljančani so povedli z 10:8, Medvoščani pa s 7:5. Izenačeno igro smo nato spremljati tudi v drugi polovici uvodne četrtine, pred drugo četrtino pa so si prednost zagotovili Celjani in Medvoščani, ki so po koših Timoteja Cuka in Jureta Mišiča vodili za 2 (21:19) in 8 točk (26:18).

V drugem delu tekme sta nižjeuvrščeni ekipi znova napadli ter na krilih svoje hrabrosti in razigranosti Jureta Lična (v drugi četrtini je dal kar 13 točk) in Nika Gregorčiča (6) prvi polčas dobili z naskokom 10 (36:46) in 12 točk (47:35), v drugem polčasu pa smo videli dva različna zaključka.

Varovanci Andreja Božiča so v tretji četrtini (24:8) zadeli kar 6 od 9 poskusov za tri točke (David Purić, Dean Bunčić in Luka Novak 2) in prednost povišali na odločilnih 28 točk (71:43), izbranci Nejca Kobala pa so v isti četrtini (26:24) za kratek čas izgubili vodstvo, zato so bili primorani potrditev zmage prestaviti v četrto četrtino.

Njihov zmagoviti trenutek je prišel med 35. in 39. minuto, ko so naredili delni izid 19:5 (Matic Urbas 6, Fin Lucu Dražović in Adrian Hirschmann 5, Milan Kovačević 3) in razliko povečali na 15 točk (81:96).

Pri Medvodah je bil s 17 točkami, 9 podajami, 6 izsiljenimi osebnimi napakami, 5 skoki in 3 pridobljenimi žogami najkoristnejši igralec Dean Bunčić, pri Parkljih pa je bil najbolj učinkovit Matic Urbas, ki je s kar 39 točkami, 7 skoki, 6 izsiljenimi osebnimi napakami, 4 podajami in 3 pridobljenimi žogami (indeks 39) postal tudi MVP 7. kroga.

Na strani Triglava in Celja sta bila najkoristnejša Tomo Čajić (15 točk, 5 skokov in 1 ukr. žoga) in Američan Jimmie Hunt (26 točk ter 1 podaja in ukr. žoga).

Pri ostalih zmagovalcih so bili najbolj učinkoviti Anže Srebovt (Plama-pur; 13 točk, 10 skokov, 6 podaj in 2 ukr. žogi), Klemen Požin (Hrastnik; 24 točk, 7 podaj, 5 skokov in 3 ukr. žoge),  Anže Cerkovnik (Podčetrtek; 11 točk in skokov ter 3 blokade in podaje) in Gašper Jordan Rojko (Sežana; 11 točk, 10 skokov, 4 ukr. žoge ter 2 blokadi in podaji), pri ostalih poražencih pa so bili najkoristnejši Matija Vravnik (Škofja Loka; 10 točk in skokov, 2 podaji ter 1 ukr. žoga in blokada), Luka Derlink (Žoltasti Troti; 17 točk, 8 skokov, 2 podaji ter 1 ukr. žoga in blokada), Rok Savić (Grosuplje; 21 točk, 5 skokov, 2 podaji in ukr. žogi ter 1 blokada) in Matija Radanović (Portorož; 28 točk in 6 skokov).