You are currently viewing Na generalki Dončić najboljši strelec, Dragić pa prvi podajalec

Na generalki Dončić najboljši strelec, Dragić pa prvi podajalec

Slovenska košarkarja Luka Dončić in Goran Dragić sta včeraj nastopila na zadnji prijateljski tekmi pred začetkom letošnje sezone lige NBA in pripravljalno obdobje sklenila z različnima izkupičkoma.

Luka je z Dallas Mavericksi gostil Charlotte Hornetse in po delnem izidu 8:3 v zadnji minuti zmagal s 123:118, Goran pa se je z Miami Heatom pomeril proti Atlanta Hawksom in po le dveh točkah v poslednjih 60 sekundah izgubil s 113:119.

Dončić je tekmo po kar 31 minutah igre končal pri 18 točkah (2/3 za eno, 2/4 za dve in 4/10 za tri), 4 skokih in podajah ter 3 pridobljenih žogah in bil, skupaj z DeAndrejem Jordanom, najboljši strelec Teličkov, Dragić pa je v 25 minutah dosegel 7 točk (0/2 za eno, 2/3 za dve in 1/6 za tri), 5 podaj, 2 skoka in 1 pridobljeno žogo ter bil, skupaj z Dwyanom Wadom, prvi podajalec Vročice.

STATISTIKA TEKME MED DALLASOM IN CHARLOTTOM
STATISTIKA TEKME MED MIAMIJEM IN ATLANTO

Heat, ki je med pripravljalnim obdobjem vknjižil tri zmage (pred Hawksi so premagali še Orlando Magic (90:89) in New Orleans Pelicanse (140:128) in tri poraze (klonili so proti San Antonio Spursom (100:104), Hornetsom (113:122) in Washington Wizardsom (114:121), bo sezono lige NBA odprl v sredo v gosteh pri njegovem floridskem tekmecu Magicu, Mavericksi, ki so med pripravami zbrali dve zmagi (pekinške Duckse so porazili s 116:83, Philadelphia 76erse pa s 115:112) in dva poraza (pred Hornetsi so izgubili še proti 76ersom, in sicer s 114:120), pa bodo prvo uradno tekmo odigrali v četrtek v gosteh pri Igorju Kokoškovu in Phoenix Sunsih.

Sorodni prispevki: Dončić in Dragić pred začetkom lige NBA že v pravi strelski formi