You are currently viewing Ljubljančanke pošteno prestrašile Celjanke

Ljubljančanke pošteno prestrašile Celjanke

V slovenskem državnem prvenstvu za članske košarkarice so se v tem vikendu zvrstile vse štiri tekme 4. kroga, v katerem je v gosteh uspelo slaviti le ekipi Maribora.

Mariborčanke so na gostovanju s 53:47 ugnale Grosuplje, v Celju, Kranju in Ljubljani pa so igralke Cinkarne Celja, Triglava in Aksona Ilirije porazile Ježico (65:59), Domžale (103:57) in Konjice (70:46).

STATISTIKA TEKME MED TRIGLAVOM IN DOMŽALAMI
STATISTIKA TEKME MED ILIRIJO IN KONJICAMI

Kot razkrivajo že sami rezultati, smo najbolj dramatični srečanji spremljali na Dolenjskem in Štajerskem.

Tako v Grosuplju, kot tudi v Celju so dvoboj bolje začele gostiteljice, ki so prvo četrtino dobile z 2 (13:11) oziroma 10 točkami razlike (21:11), v drugi četrtini pa so prav tako v obeh primerih zapretile gostje in s 16 oziroma 17 doseženimi točkami zrežirale dramatičen drugi polčas.

Tretja četrtina je bila na obeh tekmah po godu Štajerkam – varovanke Žige Ravnikarja so prednost povečale na 12 (30:42), izbranke Damirja Grgića pa na 6 točk (52:46), zmagovalke pa so se nato izluščile v zadnjih petih minutah četrte četrtine.

V dvorani Osnovne šole Brinje so Mariborčanke zadnji nalet Grosupeljčank ustavile z izsiljeno osebno napako Mojce Ahac in obema uspešnima prostima metoma Elme Dautović, s katerima so se 6 sekund pred koncem oddaljile za končnih 6 točk, v dvorani Gimnazije Celje – Center pa so si oslabljene Celjanke (trener je spočil Američanki Rangie Bessard in Chatrice White) glave dokončno rešile med 34. in 37. minuto, ko so s 6 točkami Mojce Jelenc in Lee Debeljak pobegnile na neulovljivih 13 točk razlike (65:52).

STATISTIKA TEKME MED GROSUPLJEM IN MARIBOROM
STATISTIKA TEKME MED CELJEM IN JEŽICO

Na strani zmagovalk so najbolj učinkovite igralke postale Merisa Dautović (Maribor; 17 točk, 9 skokov, 4 podaje, 3 ukr. žoge in 1 blokada), Zala Friškovec (Celje; 10 točk, 5 podaj, 4 skoki in 3 ukr. žoge), Larisa Ocvirk (Celje; 9 točk, 5 skokov ter 1 blokada, podaja in ukr. žoga), Urška Žibert (Triglav; 14 točk, 13 podaj, 6 skokov in 1 ukr. žoga) in MVP 4. kroga Ela Stergar (Ilirija; 19 točk, 11 skokov, 4 ukr. žoge, 3 podaja, 1 blokada in 30 indeksnih točk), na strani poraženk pa so bile najkoristnejše Mojca Ahac (Grosuplje; 12 točk, 8 skokov in 4 podaje), Sandra Bajrektarević (Ježica; 23 točk, 5 skokov in 4 ukr. žoge), Vanja Tajher (Domžale; 14 točk, 9 skokov in 2 ukr. žogi) in Katja Klančnik (Konjice; 19 skokov, 15 točk, 4 ukr. žoge ter 2 blokadi in podaji).