You are currently viewing Kranjčani z najboljšim začetkom sezone po letu 2015

Kranjčani z najboljšim začetkom sezone po letu 2015

Včeraj je bilo živahno tudi v dvoranah 2. slovenske košarkarske lige, v kateri so bila na sporedu naslednja štiri srečanja 4. kola. V vrstah gostiteljev so najbolj prepričljivo predstavo prikazali košarkarji ECE Triglava, ki so na tretji tekmi vknjižili še drugo zmago.

Kranjčani so v športni dvorani Planina gostili oslabljeno ekipo Grosuplja (zaradi prebavnih težav svojih članov je nastopila z le 9 igralci) in jo premagali za 17 točk (85:68).

Varovanci Tomaža Fartka so vodili od prve do zadnje minute, odločilno prednost za drugi zaporedni uspeh in najboljši štart po sezoni 2015/16 (4 zmage, 0 porazov) pa so si priigrali med 36. in 38. minuto, ko so se z delnim izidom 8:2 (Anže Zdolšek 4, Anže Vinazza in Rok Jakobčič 2) oddaljili na velikih 18 točk (79:61).

Doma je zmago uspelo izvleči samo še škofjeloškemu LTH Castingsu, ki je s 83:67 odpravil Brinox Medvode, v gosteh pa sta slavila Terme Olimia Podčetrtek in Celje, ki sta v prestolnici oziroma na Obali pričakovano porazila Parklje (81:92) in Portorož (73:107).

STATISTIKA TEKME MED TRIGLAVOM IN GROSUPLJEM
STATISTIKA TEKME MED ŠKOFJO LOKO IN MEDVODAMI
STATISTIKA TEKME MED PARKLJI IN PODČETRTKOM
STATISTIKA TEKME MED PORTOROŽEM IN CELJEM

Celjani so si zmago zagotovili praktično že v prvem polčasu, ki so ga z izdatno pomočjo 32 točk Saliha Nuhanovića in Jana Rizmana dobili s 50:34, Škofjeločani in Podčetrtčani pa v prvi polovici četrte četrtine, ko so povečali (z 9 točk v 30. minuti na 11 točk (79:61) v 34. minuti) oziroma zadržali (v 30. minuti so vodili za 11, v 35. minuti pa za 10 točk (72:82) svoj naskok.

Pri Triglavu, Škofji Loki, Podčetrtku in Celju so bili najbolj učinkoviti Mensud Julević (17 točk, 9 skokov, 5 podaj in 1 blokada), Matic Vesel (21 točk, 9 skokov, 4 podaje ter 1 blokada in ukr. žoga), Anže Cerkovnik (22 točk, 14 skokov, 2 podaji in 1 blokada) in Salih Nuhanović (27 točk, 15 skokov, 3 blokade, 2 ukr. žogi in 1 podaja), pri Grosuplju, Medvodah, Parkljih in Portorožu pa so bili najkoristnejši Luka Snoj (17 točk, 7 skokov, 5 podaj in 1 ukr. žoga), Jure Mišič (30 točk, 8 skokov, 3 podaje ter 1 blokada in ukr. žoga), Matic Urbas (30 točk, 8 skokov, 5 podaj in 1 ukr. žoga) in Aleks Cvetičanin (16 točk, 6 podaj, 3 skoki in 1 ukr. žoga).

Zadnjo tekmo 4. kola bomo lahko pospremili šele čez točno mesec dni, na njej pa se bosta srečala Hrastnik in gostujoča Mesarija Prunk Sežana.